У Вінниці триває встановлення інформаційних табличок із QR-кодами в межах проєкту “Стріткод. Історія на кожному кроці”. Вони знайомитимуть містян і гостей міста з видатними діячами Вінниччини, України та героями сучасності. Загалом планується розмістити 70 таких табличок.
Їх розпочали встановлювати з минулого, 2024 року. Про це Суспільному розповів директор музею “Вінниця” Олександр Федоришен.
“У Вінниці один із перших стріткодів, який з‘явився – це стріткод на честь братів Котенків. Двоє братів один, із яких отримав “Золоту зірку” Героя України, інший — орден “За мужність”. Обидві нагороди отримані посмертно. І це, власне, колишня вулиця Котузова.Я гадаю, що це дозволяє олюднювати цих персонажів, бо дуже часто історії постатей, історії важливих людей в нашій українській історії ми сприймаємо надто “бронзово”, навіть вікові постатті теж були людьми, з якимись цікавими інтересами, особливостями одягу, хобі”, — розповівОлександр Федоришен.

За його словами, наразі встановили 19 таблиць.
“Почали працювати з проєктом “Стріткод” минулого року, коли музей Вінниця уклав угоду про співпрацю з історичною платформою – громадською організацією, яка є опікуном цього проєкту в Україні. На разі до проєкту “Стріткод” долучилися більше 13 міст – 13 це ті, які є по факту. Щонайменше зараз у процесі переговорів перебуває 2 міста – це і обласні центри, і містечка, наприклад, на Полтавщині, які теж долучилися до здійснення ініціативи”, — сказав Олександр Федоришен.
Відсканувавши QR-код, людина переходить на платформу, де можна прочитати інформацію про ту чи іншу постать.
“Відкриваємо на телефоні сканер кюар-кодів і пробуємо, чи перейде воно на відповідну сторінку, посилання відкриває — потрапляємо на сторінку, на якій відображена інформація про постать, на честь якої найменована вулиця, тут детальніші відомості біографії, цікаві факти, хронологію життя, пов’язані з ним постаті, чим він знаний в українській історії”, — сказвав заступник директора музею з наукової роботи Сергій Гула.
Одну з останніх таблиць з історією Мазепи встановили на вулиці Євгена Коновальця, в минулому — Гліба Успенського. Суспільне запитало думку місцевих жителів.
“Я вже зняв, хлопці почепили цю табличку, і я зняв. Вже буду дивитися, буду читати. Це дуже важливо про історію, про таких людей, треба знати. Це ж наша історія, це наша Україна. Діти підростуть, треба, щоб вони все знали. Треба розказувати”, — сказав Анатолій Рябчук.
“Дуже важливо, щоб діти знали, хто це був, щоб знали хоч щось, цікавилися, що людина зробила і тому подібне. Потрібно знати свою історію, потрібно знати своїх видатних людей”, — сказала Катерина Семенюк.

“Якщо для наших місцевих, то я думаю — це буде корисна інформація, але тут теж невеликий мінус, тому що не всі мають телефон, який може відсканувати цей к’юаркод. Це певно буде більше для молоді актуально, а для похилих людей, то не дуже. Звичайно важливо тому, що ми живемо в своїй країні, про яку маємо знати якусь елементарну інформацію, про тих самих діячів. Те, що вивчається в школі, це одне, але ж не всіх діячів ми вивчаємо”, — сказала Олена.
Читайте також. Домашнім улюбленцям – якісне лікування: у Жмеринці надають ветдопомогу.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook