Три роки тому в містечку Бар на Вінниччині за ініціативи місцевої влади з’явилася традиція – проведення 9 травня концерту «Звитяга та жертовність». На центральному майдані збиралися мешканці міста та району, зокрема і родини військовослужбовців, які проходять службу в Центрі інженерного забезпечення Командування Сил підтримки ЗС України, щоб вшанувати подвиг учасників Другої світової війни.
“2020-й вніс свої корективи. Через заборону проведення масових заходів міська культура почала шукати нові форми роботи, які дають змогу зберегти комунікацію з глядачем та зробити творчість доступною попри карантинні обмеження”, – пише інформаційне агентство Міністерства оборони України.
– Культура не може мовчати, особливо у важкі часи таких потрясінь, як війна та епідемія, – прокоментував АрміяInform Роман Григор’єв, спеціаліст з питань культури Барської міської ради. – Окрім того, ми не могли оминути стороною тему 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що має особливий відбиток у душі кожного українця. Так виникла ідея створити аудіоконцерт «Звитяга та жертовність».
До створення проєкту долучилися режисерка міських культурно-мистецьких заходів та очільниця Барського міського художнього аматорського театру Ірина Дєдова, звукорежисер Олександр Дєдов. Відеомонтаж концерту виконав Олександр Миханько.
Під час аудіоконцерту постійні учасники міських свят і фестивалів, зокрема Юлія Залевська, Євгена Кузнєцова-Рибак, Марія Рибак, Анжела Франчук, В’ячеслав Крупський виконали відомі вокальні композиції, як-от: «Запалю свічу», «Згадаймо», «Скасуйте війну», «Чорна квітка», «Перемога». Також у концерті прозвучали вірші Бориса Олійника, Світлани Травневої, Ганни Світличної, Анатолія Загравенка, Віктора Соколова, Наталії Погребняк, Вікторії Невідомської у виконанні Ірини Дєдової та Романа Григор’єва.
– Усіх учасників аудіоконцерту ми записували на місцевій студії звукозапису BarD Studio, – розповів Роман Григор’єв. – Дотримувалися усіх необхідних заходів безпеки: записи відбувалися впродовж двох тижнів, кожен учасник мав свій окремий день і час. У кімнаті звукозапису перебувало одночасно не більше ніж дві особи, після кожного відвідувача проводили прибирання з використанням дезрозчину та обробку обладнання.
У майбутньому, коли карантинні обмеження будуть зняті, барські митці планують зберегти практику аудіоконцертів у своїй роботі. Взагалі карантин, як вважає Роман Григор’єв, став викликом, з якого культура може вийти або переможеною, або переможницею, з новим досвідом і зміною традиційних уявлень про мистецький продукт.
– Так, до Дня матері ми підготували онлайн-виставку світлин «Мама і я», напрацьовуємо ідеї до Дня вишиванки та Дня сім’ї. Ще однією вагомою перевагою аудіоконцертів і заходів онлайн є доступність для людей з інвалідністю, серед яких багато ветеранів. Цю категорію глядачів ми постійно раді бачити на наших мистецьких подіях, однак це не завжди можливо. А тепер наш культурний продукт стане для людей іще доступнішим.
Варто нагадати, що Барський МХАТ торік поставив виставу «Сто тисяч», ролі в якій виконали учасники бойових дій, члени їхніх родин і волонтери. Цей проєкт змогли побачити мешканці Бару, Вінниці, Маріуполя, Слов’янська, Сєвєродонецька та Косова.
А наразі барчани запрошують усіх о 12:00 9 травня послухати аудіоконцерт «Звитяга та жертовність», який стане доступним на youtube-каналі «Барський МХАТ», а також транслюватиметься на Барському районному радіо.
Нагадаємо, Барський МХАТ отримає пів мільйона на нову театральну постановку.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook