Від тюрми врятувала… пенсія!  Як батько мало не вбив сина

Спершу ніщо не віщувало драму, що розігралася в одному з приміських сіл.

Стояло тихе надвечір’я. Уродженець села Переорки Герасим Необережний (анкетні дані змінено) збирався вечеряти. Він зайшов до літньої кухні і взявся нарізати хліба для вечері.

У цей момент почув знайомі голоси. На батьківське обійстя завітав син. Зайшовши на подвір’я, він розмовляв з матір’ю. Утім, слово «розмовляв» у даній ситуації – не зовсім точне.

Нащадок прийшов роздратований і агресивний, а до того ще й був добряче напідпитку, що, ясна річ, тільки посилювало загрозу. Запитав, де батько, на якого був сердитий, і рушив до літньої кухні, щоб відлупцювати старого.

Мати стала кричати, щоб попередити Герасима про небезпеку. Той не став чекати, поки син до нього добереться. Притьмом вибіг з кухні – навіть з ножем у руках! – і подався в сторону садка. Син кинувся за ним, маючи намір здійснити задумане.

Розуміючи, що не встигне втекти, Герасим зачинив за собою хвіртку і держав її, а син намагався відчинити. Врешті молодик виявився дужчим, пересилив старого і відчинив, але не встояв на ногах, втратив рівновагу і впав – просто на батька, який тримав у руках ніж.

Пізніше експерти констатують одне ушкодження – «рану лівої половини грудної клітини, проникаючу до лівої плевральної порожнини, з пораненням верхньої і нижньої долів лівої легені, верхньої легеневої вени і перикарда, яке відноситься до тяжких тілесних ушкоджень».

На щастя, син після наданої йому медичної допомоги залишився живим. А батько постав перед судом за те, що завдав необережне тяжке тілесне ушкодження.

Вінницький районний суд врахував усі обставини. Зокрема, і те, що потерпілий «претензій до обвинуваченого немає, оскільки це його батько, він його пробачив. Просив обвинуваченого не карати, так як сам винен, тому що перебував в стані алкогольного сп’яніння та сам зчинив сварку» (цитата з вироку).

Ще однією важливою обставиною став похилий вік Герасима – йому перевалило за шістдесят років, він перебував на пенсії.

Як зазначається у вироку, «санкцією закону, за яким засуджується особа, передбачено лише такі покарання, які з огляду на її вік чи стан не можуть бути до неї застосовані. В таких випадках суд, за наявності до того підстав, відповідно до ст. 7 КПК повинен закрити справу і звільнити особу від кримінальної відповідальності або постановити обвинувальний вирок і звільнити засудженого від покарання».

Так і було зроблено: Герасима Необережного визнано винуватим і звільнено від покарання.


Леонтій Краснопільський

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook