Протягом лютого на Вінниччині викрито 173 порушення правил рибальства

Державні інспектори Вінницького рибоохоронного патруля, у період з 1 по 29 лютого, провели 20 рибоохоронних рейдів та викрили 173 порушення природоохоронного законодавства, з яких 37 — грубі.

Також складено 82 протоколи за ч.3 ст.85 КУпАП (порушення правил рибальства), 21 протокол – за ч.1 ст.88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), п’ять протоколів – за ч.1 ст.85-1 КупАП (реалізація заборонених знарядь лову). Крім цього, оформлено 28 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 31 161 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 46 205 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 447 кг водних біоресурсів, з яких 187 кг – на ринках. Також вилучено 113 одиниць заборонених знарядь лову та ще 44 – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олексій Ягельський.

Крім цього, 63 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Сьомого лютого під час перевірки потенційних місць торгівлі водних біоресурсів на ринку м. Теплик Вінницької області рибоохоронний патруль Вінниччини виявив порушника, який реалізував: 15 кг сазана та 10 кг білого амура, загальною вагою 25 кг. Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність походження водних біоресурсів (товарно – транспортні накладні). На затриманого громадянина складено протокол за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

17 лютого 2020 року Вінницький рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Південний Буг, поблизу с. Анциполівка Немирівського району Вінницької області. Близько 6 години виявлено громадян, які спільно здійснювали вилов риби забороненим сітним знаряддям лову – одною лісковою сіткою. У сітці знаходилась така риба: товстолоб – 77 екз. та сазан – 1екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала 184 кг. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 19 941 грн. На осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду.

Для прикладу, 21 лютого 2020 року інспекторським складом задокументовано порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Південний Буг, в с. Семенки Немирівського району Вінницької області. Рибалка здійснював вилов риби однією поплавковою вудкою в місці, де згідно наказу № 91-О від 18.10.19 року розташована зимувальна яма і будь-яке рибальство в осінньо-зимовий період заборонено. В результаті лову виловлено цінні види риб: 54 екз. плітки, загальною вагою 2,5 кг. Збитки склали 4 590 грн. На особу складений адміністративний протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Того самого дня під час перевірки потенційних місць торгівлі водних біоресурсів на ринку смт. Дашів Іллінецького району Вінницької області рибоохоронний патруль Вінниччини виявив порушника, який реалізував: 20 кг сріблястого карася та 20 кг коропа, загальною вагою 40 кг. Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність походження водних біоресурсів (товарно – транспортні накладні). На затриманого громадянина складено протокол за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

“24 лютого під час проведення рибоохоронного рейду на річці Згар поблизу Літина патрульними затримано чоловіка, який рибалив за допомогою сітки з жилки. Але завдяки оперативним діям державних інспекторів порушник не встиг завдати збитків рибному господарству. На громадянина склали адміністративний протокол за ч.4 ст.85 КУпАП (заборонені знаряддя лову)”, — інформує Вінницький рибоохоронний патруль.

Матеріали справи готуються для передачі в районний суд. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією чи без такої.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Вінниччини: (068) 018-37-52 або (073) 004-86-06.

Нагадаємо, у Вінницькій області незаконно вирубали 211 дубів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook