Атестація прокурорів регіональних прокуратур є наступним етапом реформи прокуратури, яка розпочалася минулого року та передбачає атестацію всіх прокурорів України.
“Процес атестації однаковий для всіх прокурорів та аналогічним процедурі атестації у Офіс Генерального прокурора. Він складатиметься з трьох етапів – тесту на знання законодавства, тесту на загальні здібності та співбесіди з кадровою комісією”, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.
Бажання пройти атестацію та приєднатися до нової прокуратури виявили усі прокурори прокуратури Вінницької області.
Відтак, 122 прокурори прокуратури Вінницької області візьмуть участь у першому та другому етапі атестації, який розпочався 2 березня у Києві. Кандидати на посади прокурора проходитимуть в один день два іспити у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки. Під час проходження першого – тесту на знання та вміння застосовувати законодавство учасникам атестації необхідно буде за допомогою комп’ютерної техніки дати відповідь на запитання. Результат кожного кандидата з’явиться на екрані комп’ютера одразу після завершення тесту.
Прокурори, які наберуть потрібну кількість балів (прохідний бал – 70), допускаються до наступного етапу атестації – комп’ютерного тестування на загальні здібності та навички. Ті прокурори, які успішно пройдуть другий етап атестації, будуть допущені до останнього, третього етапу – виконання практичного завдання та співбесіди з кадровою комісією.
Останній етап проходитиме у формі співбесіди та включатиме в себе виконання ситуаційного завдання.
Щодо прокурорів, які будуть допущені до заключного етапу атестації, здійснюватиметься перевірка на доброчесність, яка включатиме відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, відповідність поведінки прокурора вимогам професійної етики. Ці питання будуть обговорюватись з кандидатом під час співбесіди. Для її проведення кадрові комісії мають право отримувати будь-яку необхідну для цілей атестації інформацію про прокурора в усіх органах прокуратури, Ради прокурорів України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Національного агентства з питань запобігання корупції, інших органів державної влади, а також використовувати публікації у ЗМІ та звернення громадян на адреси кадрових комісій.
Після прийняття кадровою комісією рішення про проходження або не проходження прокурорами співбесіди результати атестації будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Очікується, що атестація всіх прокурорів регіональних прокуратур завершиться до початку червня.
Нагадаємо, на Вінниччині затвердили склад робочої групи щодо детінізації економіки.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook