Експрес-тести на виявлення COVD-19 , інфекційні бокси, діагностичні системи та розпакування стратегічних запасів Вінницької області – про це говорили 16 березня на брифінгу у Вінницькій обласній державній адміністрації.
Як зауважив перший заступник голова облдержадміністрації Сергій Здітовецький, лікарні в області постійно поповнюються всіма необхідними засобами для протидії коронавірусу.
— В обласних лікарнях є 290 інфекційних ліжок, з них 89 боксів та 51 напівбокс. В інфекційних відділеннях є палати інтенсивної терапії, які забезпечені 44-ма апаратами штучної вентиляції легень, концентратами кисню, пульсоксиметрами, інфузоматами. Наразі ж у Вінницькій області в інфекційних відділеннях перебувають 128 осіб з ГРВІ та 23 особи з бактеріально-вірусною пневмонією. Лікарні постійно поповнюються необхідними лікарськими та дезінфекційними засобами, а також засобами індивідуального захисту, – розповів Сергій Здітовецький.
Він зауважив, що всі дотичні до захворювання фахівці пройшли навчання і знають, що робити у разі виявлення COVD-19. Серед спеціалістів медики, епідеміологи, рятувальники, поліцейські і представники органів місцевої влади.
Заступниця департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Марусяк наголосила, що панікувати через коронавірус не потрібно. Вона радить купувати медичні маски в аптеках тільки в разі потреби. Наприклад, при перших ознаках ГРВІ.
— В області є 22 медичних заклади з інфекційними відділеннями і їх достатньо. Дуже багато людей зараз телефонують і хочуть лікуватися саме у Вінниці, – сказала Надія Марусяк. – Не потрібно панікувати, а в разі підвищеної температури та кашлю телефонуйте до сімейного лікаря. А він вирішить, залишитися вам в самоізоляції вдома чи госпіталізуватися в іфекційне відділення. Якщо не можете зв’язатися з лікарем, тоді телефонуйте на гарячу лінію 103, там вам нададуть необхідну консультацію і в разі потреби бригада медиків приїде, огляне вас і шпиталізує у те чи інше відділення. Всі навчання, які проходили наші спеціалісти, пройшли ефективно, ніхто не розгубився і медична галузь спрацювала.
Як розповів завідувач відділу епідемнагляду «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України» Степан Томин, з 17 березня у Вінницькій лабораторії спеціалісти зможуть тестувати зразки матеріалів, які будуть брати у хворих з підозрою на COVID-19.
— Зараз ми налаштовуємо обладнання, а діагностичні системи уже закупили. Тестувати будуть зразки, які відбирають у стаціонарах, а не зразки від людей, які не мають клінічних захворювань, – наголосив він.
Надія Марусяк додала, що з 16 березня лікарням області почнуть роздавати резервні медичні засоби.
— Ми почали купувати експрес-тести ще три-чотири дні тому. Наразі їх у Вінницькій області близько 120, у Вінниці вони є в дитячій обласній та міській лікарні №1. Сьогодні прийшов дозвіл на розпакування резервів, серед яких засоби індивідуального захисту, апарати штучної вентиляції легень, ручні та дихальні апарати, маски та респіратори. Всі ці засоби розраховані на лікарні, – Надія Марусяк. – Загалом у лікарнях області близько 182 апаратів штучної вентиляції легень, а в інфекційних відділеннях їх 44. Вони стоять в боксах та палатах інтенсивної терапії. Наразі ми продовжуємо їх закуповувати.
Нагадаємо, у хворих з підозрою на коронавірус у Вінниці діагноз не підтвердився.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook