Тим, хто роками не відкривав кран з блакитним паливом, у березні мають переглянути нарахування
Рахунки за транспортування газу приходять навіть тим, хто роками ним не користується. Здебільшого йдеться про старенькі хати по селах, куди давно вже не навідувалися рідні померлих бабусь і дідусів. Там газ ніхто не вмикає, але тепер з’явилися борги. Тож як бути у цій ситуації і що робити з нарахованими кубометрами?
- Процедура нарахування таким абонентам передбачена постановою НКРЕКП, регулятор встановив метод розрахунку абонентам, в яких немає споживання за попередній газовий рік. В даному разі опалювальна площа множиться на кількість кубів, передбачених для споживання певної категорії, – говорить комерційний директор компанії «Вінницягаз» Володимир Антошко. – 10 лютого НКРЕКП видала проєкт постанови, яка має змінити порядок цих розрахунків – тобто врегулювати питання стосовно якоїсь мінімальної плати.
- Планується, що цю постанову затвердять у березні. У «Вінницягаз» обіцяють одразу ж спровістити про це споживачів.
- А взагалі, якщо ви не хочете платити, потрібно відрізатися від загальної газової мережі, яка прокладена по вулиці, – каже Володимир Антошко.
- За словами речниці «Вінницягаз» Лариси Логінової, постанова стосуватиметься саме тих, хто у попередній газовий рік мав «нуль споживання», а також нових споживачів, які газ підвели, але скористатися ним ще не встигли.
- Справді, споживачі, які роками не користуються газом, отримали рахунки значно вищі, порівняно з тими, хто газ споживав, – зазначає вона. – Саме тому державним регулятором порядок нарахувань по таких категоріях споживачів зараз переглядається.
- Газівники кажуть, що виділити три групи споживачів. Для тих, хто користується тільки газовою плитою для приготування їжі, місячна плата складе 3,48 грн. Для тих, хто використовує газ для підігріву води, це буде 11,24 грн. Ті, хто опалює приміщення, платитимуть щомісяця 28 грн.
- У чому логіка, що люди не користувалися у минулому році, а мають сплачувати за доставку? – пояснює Лариса Логінова. – Справа у тому, що сама доставка газу до будинку полягає в тому, що ми фізично доставляємо блакитне паливо від точки, куди нам його передає оператор газотранспортної системи і до кожного споживча. Їх у нас 453 тисячі, ми обслуговуємо понад 17,5 тисячі кілометрів мереж в області, сотні різного обладнання. Ця складна інфраструктура обслуговується щоденно, і ваш вклад за доставку – саме для утримання цієї мережі. Ви ж абонплату за домофон у будинку щомісяця сплачуєте, незважаючи на те, чи користуєтеся ним.
- Тим часом відео Вадима Когута з Іллінців уже стало вірусним, набрало понад 6,3 млн переглядів. Чоловік у своєму новому будинку, де ще ніхто не живе, не використав і жодного кубометра газу, а у платіжці за доставку газу йому нарахували – 385 грн на місяць або 4 620 грн на рік. Водночас за проект і підключення газу він уже заплатив 35 тис. грн. Каже: ні копійки йому тоді ніхто не скинув.
- Таким, як Вадим, у НКРЕКП радять заплатити, а потім… здивуватися, коли отримають перерахунок.
- Автор Ірина МОХАР
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook