Персонал в інтернатах для людей з інвалідністю хочуть зробити кваліфікованішим. Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації анонсував навчання в три етапи: для керівництва закладів, соціальних працівників та медичних працівників.
Так у департаменті відреагували на останні події в інтернатах області.
— Дуже важливо зрозуміти, що люди, які перебувають в таких закладах є клієнтами, що отримують послугу. Ці заклади мають надавати якісну соціальну допомогу, яку не можуть забезпечити вдома. Ми обмежені в кадровому ресурсі. Але від розуміння персоналу і вміння спілкуватись з клієнтами, залежить якість наданої послуги. І цим раніше ніхто не займався, — повідомила Наталія Заболотна, заступниця голови Вінницької обласної державної адміністрації.
Навчання організовує Департамент соціальної та молодіжної політики та Всеукраїнська громадська організація “осіб з інвалідністю-користувачів психіатричної допомоги “Юзер”.
Організатори навчальної програми наголошують, що ці дії спрямовані, аби запобігти надзвичайним подіям в інтернатах. Нині в таких закладах перебуває 1900 людей, і всі вони потребують якісного обслуговування та поваги.
За словами Наталії Заболотної бракує працівників, а ті що працють не мають необхідних знань.
— За стандартом на одного клієнта людину має бути два працівника. Їх просто не вистачає. А ті, що є, восновному не мають фахової освіти, — пояснила вона.
Перший етап тренінгових занять проведуть для керівного складу інтернатів.
Нагадаємо, у Ладижинському інтернаті підопічна отримала опіки: санітарку звільнили, поліція почала слідство.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook