Пожежа в Одесі

З’явилися перші підозрювані

Керівниці Одеського коледжу економіки, права і готельно-ресторанного бізнесу Любові Кочерзі висунули підозру в службовому недбальстві та порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки. 11 грудня Київський райсуд Одеси обрав їй запобіжний захід – домашній арешт терміном 60 діб.

Надалі підозри оголосять іншим посадовим особам, зазначив керівник управління Національної поліції в Одеській області Олег Бех після засідання урядової комісії щодо пожежі в Одесі.

“Автоматична система оповіщення про пожежну безпеку в будівлі була відсутня. Сигналізації, датчики чутливості. Оповіщення здійснювали в ручному режимі шляхом натискання на застарілу сигналізацію типу “ревун” біля місця вахтера”, – заявив Бех.

За його інформацією, у коледжі навчалося близько 600 студентів-контрактників, які сплачували від 10 до 14 тисяч гривень на рік.

Згідно із отриманими доказами були порушені правила пожежної безпеки, а також правила евакуації людей, що перебували всередині. Евакуація була неможливою, заявив Бех. За його словами, правоохоронці на місці пожежі не вилучили жодного вогнегасника, бо низка вогнегасників була під ліжком у коменданта.

Огляд місця події триває, версії причини пожежі залишаються старими – підпал, необережне поводження із вогнем або несправна проводка.

Окрім коледжу, у знищеній вогнем будівлі працювали ще кілька установ. Зокрема, БТІ та його найцінніша частина – архів. Вогонь його не пощадив. Тому громадські активісти в Одесі вважають, що причина пожежі не нещасний випадок, а підпал.

Нагадаємо, у суботу, 14 грудня, роботи з ліквідації наслідків пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу завершені.

“14 грудня о 8:00 роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею в будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу завершені”, – повідомила пресслужба ДСНС.

З 9 грудня 2019 року наказом ДСНС України генерал-майора служби цивільного захисту Федорчака Віктора Васильовича – начальника Головного управління ДСНС у Одеській області відсторонено від виконання службових обов’язків.

Як повідомлялося, пожежа у шестиповерховій будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла 4 грудня на третьому поверсі. Підрозділи ДСНС врятували 40 осіб. Унаслідок пожежі загинули 16 осіб, постраждало 30, у лікувальних закладах залишається вісім осіб.
6 грудня Кабмін створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі.

“Ситуація, коли чотири останні гучні пожежі з жертвами сталися в одній області, неприпустима”, – заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме в Одесі у вересні 2017 року під час пожежі у таборі “Вікторія” агинули троє дітей, у червні цього року в пожежі загинули семеро пацієнтів Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я, а в серпні – дев’ятеро людей загинули від вогню у готелі “Токіо Стар”.

Коментарі експертів:

Експерт із пожежної безпеки Валентин Асауленко:

Реально винними у цій трагедії є досить широке коло людей… До жахливого стану пожежної безпеки призводить в першу чергу виділення коштів на відновлення систем протипожежного захисту, а вже потім небажання керівників і формальний підхід, у тому числі.

  • Експерт із проєктування будівельних конструкцій Володимир Бровченко:

Будівля при експлуатації має відповідати державним будівельним нормам. Всі державні органи про це знають, однак допускають до експлуатації будівлі з несправною проводкою та без датчиків оповіщення. Бо всі в один голос говорять, що це треба, але дорого.

  • Голова правління Українського союзу пожежної і техногенної безпеки Борис Платкевич:

У будівлях немає елементарних речей. Пожежний інспектор приходить, виписує стандартизований акт, власник має його виконати. За невиконання невеликий штраф. Закрити заклад пожежна служба може лише за рішенням суду, але це нереально.

“Місто” запитало у читачів: “Чи відповість хтось конкретний за пожежу в Одесі?”

  • Галина, не працює:

Директорка закладу зверталася до Міністерства, щоб вони виділили кошти на сигналізацію. Але їй відмовили. Не знаю, кого покарають.

  • Сергій, студент:

Думаю, що буде розслідування і суд постановить справедливе рішення. Це подія, яку неможливо забути і важко зам’яти.

Галина, працює в садочку:

Директор у першу чергу має нести за це відповідальність. Навіть вогнегасників не було, хіба так можна?

  • Надія, домогосподарка:

Цього не сталося б, якби все ретельно перевіряли. Тому пожежників треба притягнути до відповідальності через те, що не виконують свою роботу!

  • Максим, адвокат:

Особа, відповідальна за протипожежну безпеку, тобто безпосередній керівник навчального закладу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook