Вінниччина готова до можливого спалаху коронавірусу. Про це заявили у Департаменті охорони здоров’я Вінницької області на брифінгу 26 лютого.
Опорними лікарнями, якщо будуть випадки зараження коронавірусом, визначили Вінницьку міську клінічну лікарню №1 та Вінницьку обласну клінічну дитячу інфекційну лікарню.
— Профілактичні заходи, які ми робимо, унеможливлюють масове розповсюдження захворювання у Вінницькій області. Вже виділені лікарні, які будуть опорними, саме в цій ситуації. Всі інфекціоністи області, практичні спеціалісти і представники кафедр дитячих і дорослих інфекцій – є фахівцями,. Вони пройшли тренінги, мають відпрацьовані практичні навички роботи з особливо небезпечними інфекціями, – підкреслює Лариса Мороз, професорка інфекціоністкаа, докторка медичних наук.
Нині на Вінниччині є 89 боксованих палат в інфекційних відділеннях, в кожній по 2–3 ліжка, уточнює вона.Також проводиться робота з групами ризику для цього вірусу, будуть обробляти дезинцікуючими засобами міський транспорт і місця масового скупчення людей.
В Україні станом на 26 лютого не було зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом. Водночас у сусідній Румунії підтверджений перший випадок. На відрізку кордону Вінницької області з цією країною підвищена готовність.
—Прикордонна служба повністю готова. Вони отримали алгоритм дій. На кордоні будуть проводити дії, які є в будь-якому аеропорту,— запевняє Лариса Мороз.
Прикордонники мають проводити візуальний огляд та міряти температуру безконтактними приладами всім, хто перетинає кордон України. Якщо прикордонники виявлять хвору людину, то мають одразу викликати спеціальну швидку допомогу, що обладана для таких випадків. Після цього хворого доставлять у найближче обладнане інфекційне відділення, де будуть проводити діагностику і лікування.
У Вінницькій області немає тестів для виявлення саме коронавірусу, але через те, що в Україні не зареєстрований жодний випадок цього захворювання, це не є необхідністю, пояснюють у Департаменті охорони здоров’я Вінницької області.
За словами Степана Томина, завідувача відділу профілактики інфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру, алгоритм передбачає, що спочатку людину, в якої є відповідні симптоми, перевіряють на всі можливі вірусні збудники на місці, і тільки якщо жоден не підтвердиться, то зразки централізовано надсилаються до Києва, де є можливість зробити точний аналіз на коронавірус.
Лікарі застерігають від самолікування і наголошують: щоб вберегтись від будь-якого вірусу, кожна людина мусить слідкувати за своїм здоров’ям та звертатися до сімейного лікаря, коли погіршується самопочуття. Якщо ж будуть випадки, коли людина нещодавно відвідувала одну з країн, де є спалахи коронавірусу, і в неї є симптоми захворювання, то сімейні лікарі до такого пацієнта мають виїздити додому.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook