У МВС розповіли про ветеранську політику відомства та як це працюватиме

Міністерство внутрішніх справ запроваджує у своїх підрозділах інститут помічників з питань ветеранської політики.

Про це в ефірі телеканалу Рада розповів радник міністра внутрішніх справ з питань ветеранської політики Дмитро Фінашин.

Як пояснив посадовець, такий співробітник буде комунікувати безпосередньо зі своїми побратимами з регіонів, державними установами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Це та людина, яка буде знати ветеранів в регіоні, а ветерани будуть знати його.

Фінашин зауважив, що після повернення військових з фронту їм необхідно забезпечити відповідну адаптацію та організувати робоче місце. На його думку – це надзвичайно актуальне і поки досить недооцінене як самими військовими, так і суспільством питання.

“Коли ти повертаєшся з війни, в тебе втрачається сенс. Ти був дотичний до чогось великого і масштабного, від тебе залежала доля країни… Ти починаєш замикатися, з цивільними стає складніше спілкуватися. Це стає величезною проблемою, оскільки стає важко знайти себе в житті. Я на власному прикладі це пройшов: у 28 років опинився на пенсії”, — сказав радник очільника МВС.

Тому помічником ветерана має бути людина, яка має “гідний соціально-економічний статус, якого поважають в суспільстві, якого цінує держава”. Він зауважив, що після війни велика кількість військових повернеться, серед них буде багато поранених, для них треба забезпечити відповідну адаптацію та організувати робоче місце, тоді вони будуть звичайними членами суспільства.

Крім цього Фінашин повідомив, що у МВС запустили проєкти щодо працевлаштування ветеранів з-поміж поліцейських. За його словами, для цього потрібні були зміни в нормативній базі.

Також вже внесено зміни до наказу Нацгвардії, бійці якої, що були визнані непридатними до військової служби, можуть бути заміщені на певних категоріях посад. До того ж командир підрозділу може сам визначати посаду для свого військового. Такі ж зміни проводиться і в Державній прикордонній службі.

Радик міністра поінформував, що наразі відомство також працевлаштує бійців у навчальні заклади, ДСНС — до інституту помічників з ветеранської політики.

Загалом у Національній поліції України працює приблизно 70-75 тисяч поліцейських-чоловіків мобілізаційного віку. З них 15 тисяч вже виконують бойові завдання.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook