У четвер, 10 липня, на полях Конференції з питань відновлення України, що наразі триває в Римі, було підписано Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким Литва виділить 21 мільйон євро для реалізації ініціатив із відновлення інфраструктури, покращення результатів навчання та модернізації освітніх послуг для українських дітей і молоді.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Документ підписали міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс і перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.
Зазначається, що кошти спрямують на створення та обладнання безпечних, інклюзивних та інноваційних навчальних середовищ. Зокрема, 17 мільйонів євро виділяють на будівництво сучасної школи-хабу в Житомирі за проєктом “Школа майбутнього для України”, який розроблений італійськими й українськими архітекторами.
“Проєкт є переможцем міжнародного архітектурного конкурсу, ініційованого Литвою у 2023 році. Будівництво школи стане першим освітнім проєктом в Україні, створеним за принципами Нового європейського Баугаузу (NEB). Готовий до використання дизайн-проєкт буде також доступний громадам на безоплатній основі. Він передбачає будівництво інноваційних шкіл, обладнаних для роботи як у мирний, так і у воєнний час”, — йдеться у повідомлені.
Також меморандум передбачає виділення трьох мільйонів євро на встановлення сонячних енергетичних систем у школах і дитячих садках. Їх обладнають у 14 навчальних закладах у Київській, Одеській, Дніпропетровській, Житомирській, Чернігівській, Харківській та Чернівецькій областях.
Крім того, ще один мільйон євро, наданий Литвою спільно з Тайванем, спрямують на підтримку освітньої програми Catch-up та STEAM на Одещині.
“Проєкт передбачає додаткові уроки для учнів, які відстають від навчальної програми, та STEAM-заняття для учнів із вищими показниками. Пілотний проєкт буде реалізовано на базі нещодавно відкритої підземної школи-укриття в Молодіжному (Одеська область). Укриття при ліцеї збудовано за фінансування ЄС, Литви та Ірландії. Діти чотирьох шкіл із Великодолинської громади братимуть участь у проєкті”, — зазначають в МОН.
Усі проєкти в межах Меморандуму будуть реалізовані Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA).
Конференція з відновлення України у Римі (URC 2025)
Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference) відбудеться 10–11 липня у Римі. Це вже четверта міжнародна зустріч високого рівня, присвячена підтримці післявоєнної відбудови та реформ в Україні. Попередні конференції проходили в Лугано, Лондоні та Берліні.
URC 2025 організовують уряди України та Італії за участю Єврокомісії, міжнародних фінансових інституцій, представників бізнесу, громадянського суспільства та місцевої влади.
Основна мета конференції — мобілізувати політичну, фінансову та технічну підтримку України, зокрема шляхом залучення приватного капіталу, підтримки людського потенціалу, відновлення громад і регіонів, а також сприяння євроінтеграційним реформам.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook