Юні спортсмени з Балаклії завітали до Вінниці в межах проєкту «Пліч-о-пліч»

У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Вінниця прийняла юних гостей із Балаклії. Подолавши понад 800 кілометрів, хлопці та дівчата приїхали на дружні спортивні змагання з футболу, боксу та легкої атлетики. Окрім активних тренувань і матчів, на гостей чекала насичена розважальна програма: катання на атракціонах і похід у боулінг, яку організувала Вінницька міська рада.

«Ми прагнули, щоб ця поїздка була для дітей передусім часом спокою, джерелом нових вражень і нагадуванням: поруч є люди, яким не байдуже. Після деокупації Балаклії ми залишаємося поруч, підтримуючи громаду. Маємо продовжувати триматися разом. Бо сила України – у єдності її громад», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Відкриття зустрічі «Вінниця – Балаклія» відбулося у Центральному міському парку імені Миколи Леонтовича. Гарний настрій учасникам подарував народний ансамбль танцю «Барвінок», виступ якого запам’ятався яскравими емоціями та щирими посмішками. Справжньою окрасою події стали показові номери від переможців всеукраїнських турнірів зі спортивної акробатики – дуету Іллі Півторака та Валерії Андрощук. Юні вінничани, які є кандидатами у майстри спорту та багаторазовими призерами змагань, вразили присутніх високим рівнем підготовки, довірою у парі й вишуканою технікою виконання.

У своїй промові заступник міського голови Роман Фурман наголосив, що сьогодні як ніколи важливо проявляти турботу про дітей, особливо тих, хто змушений жити в умовах постійних обстрілів. Для юних спортсменів з Балаклії ці змагання стали не лише можливістю проявити себе, а й нагодою бодай на кілька днів забути про постійні звуки вибухів, відчути підтримку та відновити сили.

«Вінницька громада продовжує підтримувати Балаклію, яка потерпає від ворожих атак. Наше місто стало другом для Балаклії у жовтні 2022 року. Також був підписаний меморандум у межах проєкту “Пліч-о-пліч. Згуртовані громади”. До громади на Харківщині неодноразово відправляли гуманітарну допомогу – одяг, генератори, будівельні матеріали, автобуси, які сьогодні курсують по місту. У листопаді 2023 року депутати Вінницької міської ради ухвалили рішення про виділення 10 млн грн на відновлення інфраструктури Балаклії. А вже у січні цього року було надано ще 5 млн грн субвенції та черговий гуманітарний вантаж. Вінниця і надалі залишатиметься поруч з Балаклією – пліч-о-пліч», – підкреслив Роман Фурман.

Голова комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський зазначив, що наші міста дружать уже не перший рік. І наразі випала нагода зустрітись на спортивних аренах, щоб зміцнити товариські стосунки між громадами.

«Такий дводенний візит – це не просто спортивні змагання, а можливість для дітей з прифронтової Балаклії бодай на кілька днів відчути себе у безпеці, знайти нових друзів і відновити сили. Через спорт ми будуємо мости між громадами, даруємо дітям віру в краще майбутнє і показуємо, що вони не самі – вся Україна з ними», – зазначив Сергій Краєвський.

Своєю чергою начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Балаклійської міської ради Ізюмського району Харківської області Володимир Попов зауважив, що діти у прифронтовому місті, яке знаходиться за 60 км від лінії зіткнення займаються онлайн та ось такі товариські зустрічі будуть згадуватися все життя.

«Сьогодні наша громада живе у непростих умовах, адже ми живемо за 60 км від лінії фронту. А такі спортивні змагання – це нові враження, дружба, підтримка і ті щасливі миті, які залишаться з дітьми на все життя. Ми дуже вдячні вінничанам, міському голові Вінниці Сергію Моргунову за тепло, турботу і справжнє плече підтримки», – говорить Володимир Попов.

Після урочистого відкриття спортсмени вирушили на змагальні майданчики – хто до футбольного поля, хто до легкоатлетичних доріжок чи рингу.

Гравець команди з міста Гнівань Роман Підбудний, який займається футболом уже понад 5 років, поділився своїми враженнями: «Такі зустрічі – це класний досвід. Гра з новими суперниками завжди додає мотивації. А ще приємно знайомитись і спілкуватись з хлопцями та дівчатами з іншого міста, яке зараз переживає складні часи. Ми підтримуємо одне одного не тільки на полі».

Його суперник по грі – 15-річний Антон Михайлюк із Балаклії, який тренується майже 10 років, додав: «У нас не завжди є можливість грати на великому полі чи виїжджати на змагання. Тому цей візит дуже важливий. Ми не просто грали у футбол – ми відчули себе звичайними підлітками, і це дуже цінно».

На завершення заходу усім учасникам вручили пам’ятні подарунки від Всеукраїнського центру «Спорт для всіх». Також Вінницька міська рада підготувала окремі подарунки для дітей із Балаклії. А після змагань впродовж двох днів на гостей чекали розваги – похід у боулінг та катання на атракціонах, тепле, щире спілкування.

Довідково

«Пліч-о-Пліч» – національний проєкт для об’єднання громад-партнерів (тилових і центральних громад України) для підтримки та відновлення громад-форпостів (громад, які розташовані вздовж кордону та на лінії бойового зіткнення, де значна частина об’єктів інфраструктури пошкоджена та зруйнована).

Проєкт втілює солідарність людей з кожного куточка країни, згуртованість українських громад, єднання країни задля посилення стійкості громад-форпостів, забезпечення умов для їх життєдіяльності, задля спільної перемоги.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook