Сьогодні, 10 квітня, у Вінниці з офіційним візитом перебувала високо представницька делегація Швейцарської Конфедерації. Делегація у супроводі міського голови Сергія Моргунова ознайомилася з потенціалом індустріальних парків Вінниці, а також підходами громади до залучення інвестицій.
Про це інформує Це Вінниця, Друже.
Зранку гості відвідали один вже з успішно діючих в місті індустріальних парків – «Вінницький кластер холодильного машинобудування Вінниця». Високо представницькій делегації Швейцарської Конфедерації презентували роботу заводу «GreenCool».
Варто згадати, що Вінницька громада наразі є лідером за кількістю індустріальних парків України, внесених в Реєстр Мінекономіки. Три з п’яти вже діють.
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов наголошує, що під час війни залучення інвестицій та відкриття нових виробництв є критично важливими для життя громади. Це збільшує надходження до бюджету, розвиває економічний потенціал та дає можливості для підтримки Сил оборони.


За словами міського голови, сьогодні потенціал Вінниці надзвичайно потужний.
«У громаді офіційно проживає майже 400 тисяч мешканців, з них 43 тисячі ВПО. Завдяки стратегії «Вінниця 2020» та «Вінниця 2030» Вінниця 9 разів визнавались найкомфортнішою громадою для проживання та ведення бізнесу. Завдяки системній роботі маємо і високі рейтинги інвестиційної привабливості. Сьогодні ми знаходимось на території індустріального парку, який є результатом цієї роботи. Ми не лише ініціювали створення індустріальних парків у місті, але і створили максимально комфортні умови для партнерів, бізнесу та інвесторів, щоб залучити їхні ресурси саме у нашу громаду», – наголосив Сергій Моргунов.
Особливий інтерес членів делегації та додаткові запитання викликали муніципальні пільги для бізнесу, які пропонує Вінниця.

За словами Сергія Моргунова, Вінниця має надзвичайно перспективну східну частину міста. Відстань у 4 км до залізничної дороги, 3 км до аеропорту «Вінниця», до автомагістралі 2 км, наявні вільні земельні ділянки для можливого житлового будівництва – усі ці фактори формують великі можливості для подальших інвестиційних проектів.
«Ми віримо, що такі будуть. Попри те, що тривають бойові дії в нашій країні, ми, як громада, активно подаємо заявки та різні програми відновлення та будівництва інфраструктури. Наприклад, є сподівання, що у майбутньому відновить роботу аеропорт «Вінниця». Можливо це буде сучасний логістичний хаб, а можливо і потужний центр для ремонту та обслуговування літаків. Час покаже, однак ми вже зарезервували 29 га площі та пропонуємо інвесторам звернути уваги на наші пропозиції. Шкода, що більшість міжнародних інвесторів працюють через Київ і не завжди бачать потенціал регіонів. Тому ми закликаємо працювати з громадами безпосередньо, бо Міністерство розвитку громад та територій України фізично не може презентувати усі можливості. Лише Вінниця подала понад 120 потенційних інвестиційних проектів, а в нас в Україні 1460 громад, і кожен прагне залучити кошти, – розповів Сергій Моргунов. – Я вважаю, що мають працювати не лише урядові, але і окремі програми, на конкурсній основі, з продуманим контролем використання коштів. Водночас чітко розумію, що будь-якому уряду вигідно мати справу з конкретним міністерством. Це також є викликом для громад».
З боку представників делегації також було озвучене питання наукового потенціалу міста та чи залишається молодь працювати у місті.
«У Вінниці діє п’ять потужних вишів. Маємо майже 40 тисяч студентів. Як бачимо, ресурсний потенціал є, водночас не всі залишаються, звичайно, значна частка шукає більших зарплат. Тому ми і прагнемо створити у місті потужну економіку, робочі місця для високооплачуваних спеціалістів також», – відповів Сергій Моргунов.
Під час частини «запитання-відповіді» двічі піднімалось питання демографічної ситуації у місті, які є прорахунки щодо майбутніх ймовірних змін.
«До війни Вінниця мала постійну позитивну динаміку збільшення кількості мешканців міста. Ми мали населення 379 тисяч, зараз 400 тисяч, враховуючи переселенців. Водночас, є прогноз, що до 2040 року населення області зменшиться на 300 тисяч, але населення Вінниці збільшиться на 100 тисяч. Тобто, люди їхатимуть у місто, де є інфраструктура, якісні соціальні послуги та робота,» – відповів міський голова.
У Вінниці вже успішно реалізовано ряд інвестиційних проектів, у тому числі з Швейцарською Конфедерацією.
«Кожен вінничанин знає про успішну співпрацю міста з Цюрихом. Завдяки партнерству, що триває з 2006 року, сьогодні у місті курсує понад 151 трамвай. Водночас маємо новий виклик – їх треба зробити низькополими з огляду на збільшення кількості осіб з інвалідністю та продовження реалізації концепції міста, яке комфортне для усіх. Працюємо і над тим, щоб зробити низькополими і тролейбуси, – розповів делегації Сергій Моргунов. – Вдячні ми і за здобуту Вінницею у 2015 році Європейську енергетичну відзнаку. Наше місто стало першим в Східній Європі, якому вдалось успішно пройти сертифікацію. Цей успіх ми справедливо розділяємо із партнерами з Швейцарії. Адже у 2011 році було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретаріатом економічних питань Швейцарської Конфедерації та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Виконавчим комітетом Вінницької міської ради, Комунальним підприємством ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” щодо надання технічної та фінансової допомоги для Проєкту з енергоефективності у м. Вінниця. Європейська Енергетична Відзнака була як основа, перша ланка в даній співпраці. А метою меморандуму було покращення інфраструктури міста та його енергоефективності».
Зараз Вінниця активно працює з Цюрихом над концепцією якісного водопостачання у місті. Загалом мова йде про низку питань, які допоможуть покращити якість водопровідної води у Вінниці, покращити роботу водоочисних і насосних станцій, запровадити нові підходи до управління наявними водними ресурсами та пошуку альтернативних джерел водопостачання. В цілому, потенційна підтримка від Цюриха передбачає надання експертної допомоги, технічного обміну, підтримка підготовки проєктної документації та допомога в залученні фінансування.
Далі учасники делегації вирушили оглянути виробничі потужності заводу «GreenCool». Вони цікавились не лише потужностями виробництва, але і запитували працівників про їх вік, освіту та чи задоволені вони умовами роботи і оплатою. Потім учасників делегації запросити відвідати ще один індустріальний парк Вінниці – інноваційно-технологічний парк «Кристал» де презентували гостям економічний потенціал Вінниці. Про це читайте у наступному матеріалі…
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов підсумував зустріч з високо представницькою делегацією Швейцарської Конфедерації так:
«Подібні візити говорять, в першу чергу, про те, що нашу громаду бачать, наш досвід вивчають, з нами хочуть працювати. Контекст війни робить такі візити ще більш цінними. Швейцарія — одна з найуспішніших економік Європи. Це країна, яка вже багато років підтримує Вінницю у важливих для людей напрямках. Це інфраструктурні проєкти, розвиток транспорту і мобільності, підсилення місцевого самоврядування. І навіть під час повномасштабної війни ця підтримка не припиняється.
Сьогоднішній візит для Вінниці — це чергове визнання на міжнародному рівні. І те, що уряд Швейцарії розглядає можливості співпраці саме з нашою громадою, — це важлива оцінка нашої системної роботи в економічному розвитку та результатів попередньої співпраці з Швейцарією в наших місцевих проєктах».




Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook