Вінниччина стала лідером серед областей за виробництвом яловичини.
Про це повідомляє ВІТА та Асоціація виробників молока.
У січні 2025 року на підприємствах було вироблено 51% яловичини від загального обсягу забою, а в господарствах населення — 49%, – йдеться у повідомленні.
Так, у січні 2025-го обсяги забою ВРХ на підприємствах склали 7,1 тис. т, що на 1 тис. т більше (+8%), ніж у грудні 2024 року і на 1 тис. т більше (+9%), ніж у січні 2024-го. У господарствах населення обсяги забою ВРХ у січні 2025 року склали 6,7 тис. т, що на 14 тис. т менше (-67%) відносно грудня і на 1 тис. т менше (-9%) відносно січня 2024-го.
Загальні обсяги забою сільськогосподарських тварин, не тільки ВРХ, але й свиней, овець, птахів у січні 2025 року склали 279,9 тис. т, що майже дорівнює торішньому періоду (-0,1%), — підкреслили в асоціації.
Водночас повідомляється, що в січні 2025 року найбільш суттєво обсяги реалізації живих тварин на забій збільшилися відносно торішнього періоду на сільгосппідприємствах у:
- Закарпатській області (+200%);
- Запорізькій області (+100%);
- Харківській області (+63%);
- Рівненській області (+50%);
- Миколаївській області (+50%);
- Чернівецькій області (+35%).
Найбільше реалізовано на забій тварин на сільгосппідприємствах у таких областях:
- Вінницька — 51,9 тис. т;
- Черкаська — 35,1 тис. т;
- Дніпропетровська — 31,9 тис. т;
- Львівська — 15,3 тис. т;
- Київська — 11,4 тис. т.
Читайте також: Зміцнення міжнародних зв’язків: Вінниця презентує свій потенціал в Іспанії
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook