6 лютого відбулося засідання Координаційної групи з визначення потреб населення Вінницької громади у соціальних послугах. Учасники обговорили питання соціальної підтримки на території громади, зокрема, які послуги надавали у 2024 році та скільки осіб вони охопили. Окремо розглянули перспективи на 2025 рік, зокрема, один із пріоритетів міської ради — напрямок «Турбота».
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
«Під час воєнного стану та в умовах повномасштабної війни найважливіше – допомагати нашому війську. Проте не забуваємо й про турботу щодо цивільного населення. Особливої уваги потребують так звані вразливі категорії населення – це сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, ВПО, люди з інвалідністю, діти пільгових категорій, а також ветерани, родини Захисників і Захисниць, рідні полеглих оборонців. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики щороку, поки діє воєнний стан, ми маємо збирати на засідання Координаційної групи з визначення потреб населення, щоб спільно обговорити питання, що хвилюють, та знайти спільні шляхи їх вирішення задля важливої мети – покращення життя наших мешканців», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.
Присутні розглянули чотири питання порядку денного. На основних соціальних послугах, які надавали мешканцям громади торік, зупинилася директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
«У Вінницькій міській територіальній громаді надаються 16 із 18 базових соціальних послуг, а також 5 небазових: консультативно-кризовий телефон, соціально-психологічна реабілітація, транспортна послуга, супровід при працевлаштуванні та послуга раннього втручання. На 2025 рік ми передбачили запровадження у Вінницькій МТГ соціальної послуги підтриманого проживання у співпраці з ГО “Родина Кольпінга м. Вінниця”. У 2024 році продовжили надавати важливу соціальну послугу – супровід під час інклюзивного навчання. Вінниця залишається єдиною громадою в Україні, де послугою забезпечено усіх дітей, які її потребують – це 59 хлопців та дівчат з особливими освітніми потребами», – зауважила Валентина Войткова.
Окрім того, торік запрацював притулок нічного перебування для вразливих верств населення «Безпечний простір», який відкрили у співпраці з ГО «Центр громадського здоров’я “Незалежність”».
На засіданні Координаційної групи із доповіддю виступила заступниця директора Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Жиліховська.
«На базі нашого закладу працюють відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, ми організовуємо надання адресної натуральної допомоги, а також забезпечуємо роботу муніципальної служби з супроводу людей з інвалідністю по зору І групи та перекладу жестовою мовою. У 2024 році запровадили також нову послугу – надання соціальних послуг членам сімей полеглих та безвісти зниклих Захисників і Захисниць старшого віку незалежно від доходу», – розповіла Наталія Жиліховська.
За її словами, протягом минулого року допомогу за місцем проживання отримали понад 1 800 громадян, а відділення денного перебування охопило 982 людини.
Звіт про роботу Вінницького міського центру соціальних служб за 2024 рік представила заступниця директорка закладу Оксана Бровчук. Вона розповіла про напрями роботи фахівців, які допомагають сім’ям у складних життєвих обставинах, зупинилась на заходах з протидії домашньому насильству та роботі центру «Життєстійкість».
Наостанок доповіла директорка центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко. Заклад торік надав 15 846 соціальних послуг, 25 370 реабілітаційних послуг та 380 послуг з раннього втручання. Вони були направлені на допомогу родинам та дітям з інвалідністю, Захисникам з інвалідністю внаслідок бойових дій.
«Велику увагу ми приділяємо розвитку батьківських компетенцій, патріотичному вихованню, а особливою формою роботи є інклюзивні табори, які влітку 2024 року охопили близько пів сотні учасників», – наголосила Олена Чорнобривенко.
Після цього учасники засідання обговорили плани та перспективи на 2025 рік.
«Сучасна система соціальних послуг повинна відповідати потребам наших громадян і орієнтуватися на покращення якості їхнього життя», – підкреслила Галина Якубович.
Нагадаємо, що Вінниця готується до формування «зелених» енергетичних спільнот: запрошення до участі
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook