Під час візиту до Вінниці 5 лютого делегація фахівців з енергоменеджменту, житлово-комунального господарства та громадських активістів із Тернополя обговорила ключові аспекти розвитку сталої енергетики. Серед основних тем – встановлення сонячних електростанцій, впровадження когенераційних установок, модернізація громадського транспорту, реалізація Зеленого курсу та створення нових «зелених» робочих місць.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
«Обмін досвідом – це гарний інструмент, який дозволяє вивчати ідеї та можливі проекти, які можна масштабувати. Нинішній захід спрямований на пошук інноваційних технологій, підвищення енергоефективності громади, екологічної та енергетичної безпеки», – зазначив заступник Вінницького міського голови Роман Фурман.
Захід відбувся завдяки реалізації програми розвитку ООН в Україні в межах проєкту «Мери за економічне зростання». Завдяки візиту, делегати змогли дізнатися більше про вінницькі підходи до управління енергоресурсами, запровадження альтернативних джерел енергії, функціонування Офісу декарбонізації та енергоефективності, отриману містом Європейську енергетичну відзнаку тощо. Крім того, учасники заходу змогли ознайомитися з роботою когенераційних установок та одного з індустріальних парків.
«Хочу подякувати програмі розвитку ООН в Україні за досить чудовий, цікавий захід, який дозволить нам поділитися нашим досвідом. Насправді сьогодні як ніколи важливим є поширення енергоефективних практик. Це не лише питання бюджетних, соціальних установ, комунальних об’єктів, а також бізнесу та житлового господарства, який є досить вагомим споживачем енергетичних ресурсів. У Вінниці приділяється досить багато часу, ресурсів та уваги саме питанням енергоефективності, впровадження і використання альтернативних джерел енергії в усіх сферах життєдіяльності громади. Зокрема, і встановленню генеруючих установок на різних об’єктах сфери теплопостачання. Цього було б важко досягти без відповідної міжнародної підтримки з боку різних організацій» , – каже Роман Фурман.
За його словами, в місті є досить багато цікавих як реалізованих, так і запланованих проектів.
Зокрема, як зазначає директорка департаменту відновлення та розвитку міськради Ольга Ремешевська, у Вінниці, зокрема планують модернізацію та оновлення громадського транспорту, роботу над створенням енергоостровів, впорядкування процесу встановлення зарядних станцій для електромобілів тощо.
Крім того, в місті продовжуватимуть займатися встановленням сонячних електростанцій на дахах комунальних закладів.
«Ми починали цю роботу з закладів охорони здоров’я, розуміючи ризики, які можуть бути пов’язані з відключенням електроенергії в цій сфері. Таким чином протягом 2023 -2024 років на медичних закладах вдалось встановити СЕС, загальною потужністю 421, 06 кВт. Цього року в місті планується встановлення СЕС на дахах комунальних закладів сфери охорони здоров’я, освіти та спорту», – розповідає Ольга Ремешевська.
Також в місті й надалі діють програми з підтримки встановлення СЕС для бізнесу. Так представники мікро-, малого та середнього бізнесу міста можуть претендувати на часткову компенсацію витрат на обладнання для виробництва «зеленої» енергії в межах сплачених податків до бюджету громади. При цьому максимальний розмір компенсації не може перевищувати 1 млн грн.
Загалом, на сьогодні 80 суб’єктів господарювання міста встановили СЕС, загальною потужністю близько 17 МВт.
Також Ольга Ремешевська зазначила, що в місті створено понад 24 тисячі «зелених» робочих місць в сферах енергетики, охорони здоров’я, харчової промисловості, торгівлі тощо. Це понад 15% від усієї кількості робочих місць.
Читайте також. На яких вулицях Вінниці не буде води та світла?
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook