Учора, 16 січня, на засіданні виконкому було затверджено реєстр фізичних осіб, які у 2024 році отримали безповоротну фінансову підтримку у сферах бджільництва, овочівництва та картоплярства. Це стало можливим у рамках Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023–2025 роки.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Як розповів директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов, протягом минулого року фінансовою підтримкою скористалося 42 власники пасік та 6 суб’єктів господарювання в галузі овочівництва та картоплярства.
«Для пасічників допомога з боку міської влади стала додатковим стимулом для розвитку та збільшення кількості бджолосімей. У 2024 році із заявами про реєстрацію пасік та надання фінансової підтримки звернулось 5 нових пасічників, які мають 228 бджолиних сімей, а також діючі пасічники громади збільшили свої пасіки на 245 бджолосімей, – говорить Максим Мартьянов. – Водночас, фермери, які займаються вирощуванням овочів та картоплі, завдяки фінансовій підтримці на безповоротній основі від Вінницької міської ради теж зуміли масштабувати свою діяльність, забезпечуючи продовольчу безпеку громади».
Так, фінансова підтримка суб’єктам господарювання в галузі овочівництва та картоплярства передбачена на:
– відшкодування вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі;
– відшкодування вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення;
– підтримку новоствореним суб’єктам господарювання у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі.
«Цей інструмент підтримки вже дав перші результати. У 2024 році на території громади з’явилося нове фермерське господарство, яке займається вирощуванням овочевих культур на території Вінницько-Хутірського старостинського округу. В умовах сучасних викликів ініціативи, спрямовані на забезпечення стійкості аграрного сектору є надзвичайно важливими, тож і цьогоріч виробники овочевої продукції також матимуть можливість скористатись фінансовою підтримкою», – зазначив Максим Мартьянов.
Нагадаємо, підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:
- у розмірі 30% вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу;
- у розмірі 30% вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу.
- у розмірі 15,0 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60,0 тис. грн одному отримувачу.
Попит має і Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва коштом бюджету Вінницької міської ради. На грошову допомогу можуть розраховувати суб’єкти господарювання та фізичні особи, які є резидентами України та їх пасіки розташовані на території Вінницької громади. Розмір фінансової підтримки складає 200 грн за одну бджолосім’ю один раз на рік.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook