Стійкість інфраструктури та енергоефективність. У Вінниці тривають підготовчі роботи до реалізації проекту з модернізації системи централізованого теплопостачання мікрорайону міста, обмеженого вулицями Пирогова, Матроса Кішки, Князів Коріатовичів та Марії Литвиненко-Вольгемут.
Про це повідомляє Вінницька міська рада.
Реалізація цих робіт буде здійснюватися в межах проєкту з NEFCO і передбачає оновлення і об’єднання мережі теплопостачання від декількох котелень та встановлення близько 100 індивідуальних теплових пунктів. Більшість з них – понад 60 будуть розміщені в підвальних приміщеннях багатоквартирних будинків.
Наразі, як повідомляє директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький, в житловому секторі вже підготували приміщення для розміщення перших 20 індивідуальних теплових пунктів.
«В межах підготовчих робіт проводяться ремонти самих підвальних приміщень та часткові капітальні ремонти будинкових інженерних мереж в межах необхідного приєднання обладнання ІТП. Саме обладнання очікується орієнтовно на початку весни. Тим часом ми продовжуємо готувати приміщення та відповідно до черговості розпочинаємо підготовку наступних приміщень», – розповідає Віталій Місецький.
За його словами, до літа в житловому секторі мають підготувати ще близько 40 приміщень, аби з завершенням опалювального сезону приступити до безпосереднього виконання робіт.
Там де відсутні підходящі підвальні приміщення – ІТП контейнерного типу облаштують поруч з будинками. Ці роботи також уже розпочалися і виконуються силами КП «Вінницяміськтеплоенерго».
Загалом, очікується, що реалізація проєкту триватиме до початку опалювального сезону. Виконання робіт дозволить зменшити втрати тепла при його транспортуванні, скоротити споживання газу та електроенергії, а також зменшити викиди СО2.
Цей проєкт головним чином буде профінансовано завдяки грантовим коштам від міжнародних партнерів, зокрема Шведсько-Українським фондом централізованого теплопостачання (SUDH) та Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), через Північну екологічну фінансову корпорацію (NEFCO). Загальна сума міжнародної грантової допомоги складає до 6 млн євро інвестицій, в рамках технічної допомоги, в тому числі обладнання ІТП.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook