Президент України Володимир Зеленський і прем’єр Великої Британії Кір Стармер у четвер, 16 січня, у Києві підписали угоду про сторічну співпрацю між двома країнами. Велика Британія розширить програму підготовки українських військових та розвиватиме співпрацю у сфері далекобійного озброєння та у створенні зброї.
Про це повідомляє журналістка Суспільного.
“Ми підписали угоду про сторічну співпрацю. Це основа для взаємодії наших народів на сторіччя вперед. Ми ближчі, ніж будь-коли”, — сказав український президент.
На спільній пресконференції президент розповів, що Україна і Британія домовилися про надходження щорічної військової допомоги. Також Україна отримуватиме кошти від заморожених російських активів.
Крім того, Британія розширює програму підготовки українських військових. Буде більше співпраці у сфері далекобійного озброєння, а також співпраця у створенні зброї. Крім того, Британія допомагатиме у сфері освіти. Британські університети співпрацюватимуть із українськими.
У тексті документа, оприлюдненого на сайті президента, зазначається, що угола має на меті “започаткувати 100-річне партнерство, спираючись на прогрес, досягнутий у межах інших двосторонніх угод, а також на подальші досягнення, що зміцнили відносини між Україною та Сполученим Королівством, і гарантувати, що через століття Україна та Сполучене Королівство матимуть процвітаючі зв’язки в усіх галузях”.
Що містить Угода про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством
Сторони домовилися про наступне:
Стаття 1. Зміцнення обороноздатності
- Сторони поглиблюватимуть оборонне співробітництво, зміцнюватимуть свої військові та оборонно-промислові спроможності, включаючи розвиток збройних сил та співробітництво між оборонно-промисловими базами, посилюватимуть системи оборонних закупівель України та передаватимуть технології для спільного виробництва оборонної продукції, приділяючи особливу увагу інноваціям та посиленню захисту прав інтелектуальної власності на передані технології, а також узгоджуватимуть їх з вимогами НАТО.
Стаття 2. Зміцнення безпеки та досягнення консенсусу щодо членства України в НАТО
- Сторони розвиватимуть сфери, важливість яких для євроатлантичного миру і стабільності виходить далеко за межі війни, визнаючи важливу роль України у захисті євроатлантичної безпеки й звертаючи особливу увагу на оперативну сумісність і внесок України як майбутнього союзника НАТО.
Стаття 3. Побудова партнерства у сфері морської безпеки
- Сторони докладатимуть зусиль для усунення довгострокових системних загроз і викликів морській безпеці для відновлення свободи судноплавства.
- Сторони встановлюють партнерство у сфері морської безпеки, зокрема для зміцнення безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях.
Стаття 4. Посилення економічного та торговельного співробітництва
- Сторони докладатимуть зусиль до покращення умов для інвестицій та торгівлі в обох країнах та співпрацюватимуть у різних секторах.
Стаття 5. Посилення співпраці у сфері енергетики, клімату та переходу до чистої енергії
- Сторони поглиблюватимуть співробітництво у сфері енергетики на основі принципів сталого розвитку та чистого переходу на взаємовигідних засадах, а також покращуватимуть умови для інвестицій в енергетичний сектор України.
Стаття 6. Посилення співпраці у сфері правосуддя та притягнення до відповідальності
- Сторони вживатимуть заходів для поглиблення співробітництва між їхніми правовими секторами та у кримінально-цивільній сфері, а також для посилення співпраці у сфері санкцій.
- Сторони вживатимуть заходів для притягнення до відповідальності держав, які вчиняють грубі порушення міжнародного права.
Стаття 7. Протидія іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням
- Сторони поглиблюватимуть зв’язки у сфері протидії іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням, розбудовуватимуть стійкість до інформаційних загроз та уможливлюватимуть ефективні підривні дії у відповідь на загрози.
Стаття 8. Зміцнення позицій як лідерів у галузі науки, технологій та інновацій
- Сторони вживатимуть заходів для подолання спільних викликів і загроз, використання можливостей та забезпечення сталого інклюзивного зростання для всіх.
Стаття 9. Використання потенціалу соціокультурних зв’язків
- Сторони співпрацюватимуть у різних сферах, включаючи права людини, гендерну рівність та соціальну інтеграцію, соціальний захист, догляд, реформи, освіту, охорону здоров’я, клімат, спорт, а також зближуватимуть свої суспільства.
- Сторони поглиблюватимуть співробітництво у сфері культури й збереження культурної спадщини та заохочуватимуть співпрацю між креативними індустріями.
Стаття 10. Співробітництво з питань міграції
- Сторони співпрацюватимуть у сфері міграції, притулку та управління кордонами, включаючи усунення першопричин неврегульованої міграції, впровадження ефективної політики протидії неврегульованій міграції, незаконному ввезенню мігрантів та торгівлі людьми.
- Сторони здійснюватимуть поступові кроки для полегшення подорожей громадян, а також започаткують регулярні контакти та обмін інформацією про результати міграції та політичні наміри.
Новина доповнюється…
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook