Понад 15 тисяч правопорушень у 2024 році: як працює система відеонагляду у Вінниці

У Вінниці встановлено понад 1000 камер відеоспостереження, які допомагають забезпечувати громадський порядок. У 2024 році за їхньою допомогою зафіксовано понад 15 тисяч правопорушень. КП «Муніципальна варта» продовжує активно контролювати благоустрій міста, охороняти природні ресурси та підтримувати порядок у громадських місцях.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Завдяки камерам відеоспостереження фахівці Ситуаційного центру відслідковують аварії на дорогах, пожежі, порушення Правил благоустрою. Також завдяки камерам розшукують зниклих дітей та дорослих, а також допомагають розслідувати крадіжки, знаходити винних у ДТП тощо.

Директор КП «Муніципальна варта», Віталій Чигур, розповів про злагоджений алгоритм працівників у випадку скоєння незаконних дій. Після фіксації інциденту співробітники відділу моніторингу патрульні чергові складають протокол про адміністративне правопорушення та одразу передають до опрацювання правоохоронним органам.

У свою чергу, вирішення питань порушення правил благоустрою – є одним з основних напрямків роботи Муніципальної варти.

«Як правило – це пошкодження комунальної власності або майна, елементів благоустрою, декоративних огорож та стовпчиків, засмічення дорожнього покриття вантажівками, які провозили будівельні матеріали. Аналогічно до порушень правил дорожнього руху, складаємо протокол та передаємо до адмінкомісії для подальшого розгляду ситуації та притягнення причетних осіб до відповідальності», – зазначив Віталій Чигур.

Він додає, що в цьому році продовжать контролювати стан благоустрою на території Великої Вінниці, водойм та земельних ресурсів міста. Також слідкуватимуть за порядком у місті та дотриманням Правил благоустрою.

Також він нагадав, хто саме може пересуватися вулицею під час комендантської години: правоохоронні органи, працівники комунальних служб, а також працівники, які виконують службові завдання по забезпеченню життєдіяльності міста. Виняток – пересування до найближчого укриття під час оповіщення населення сигналом «Повітряна тривога». Іншою підставою для пересування громадян в нічний період може бути пасажирський квиток нічного рейсу, який підтверджує прибуття чи відправлення у період з 00:00 до 05:00. В усіх інших випадках перебування на вулицях міста заборонено.

У разі виявлення порушень, вінничани можуть звертатися до «Муніципальної варти» за номером (050)-747-65-63 чи до «Цілодобової варти» за номером 15-60.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook