Україна зіткнулася з сильними морозами: температура опустилася до -4°С, у горах до -14°С, а вітер сягає 15-20 м/с. Оголошено І рівень небезпеки (жовтий). Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine повідомив пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це йдеться на сайті Головного управління ДСНС у Вінницькій області.
Щоб уникнути надзвичайних ситуацій під час вітряної та морозної погоди, він рекомендує бути обережними, взувати зручне рельєфне взуття, а також не залишати автомобілі під дахами, деревами або електроопорами, оскільки сильні пориви вітру можуть звалити їх на транспортний засіб.
У цей же час ворог завдав чергового масованого удару по критичній інфраструктурі, що призвело до екстрених та аварійних відключень світла. Як наслідок – під час проблем з електропостачанням, й погіршенням погодних умов українці активніше користуються генераторами, павербанками, газовими пальниками й іншими альтернативними джерелами живлення.
Українці повинні бути більш уважнішими й дотримуватися правил пожежної безпеки. З початку року в Україні сталося понад 9,5 тисяч пожеж через аварійні режими роботи електромереж і електроустановок, серед яких короткі замикання, перенавантаження. Зокрема 311 пожеж виникли через використання приладів, що акумулюють електроенергію, 90 пожеж – через неправильне використання генераторів та понад 103 рази горіли газові пальники чи балони.
У результаті цих випадків загинули 12 людей, зокрема одна дитина. Ще 83 людини отримали травми, серед них п’ятеро дітей.
«Користуючись альтернативними джерелами живлення, потрібно бути дуже обережними. Найчастіше українці використовують газові пальники, генератори, пристрої акумулювання електроенергії, газові котли, пічне опалення, та інші прилади. Чимало пожеж виникає через перевантаження подовжувачів – їх у жодному разі не можна використовувати для одночасного підключення кількох потужних електроприладів», – йдеться в повідомленні.
Більш детальну інформацію про те, як убезпечити себе, своїх близьких і житло від пожеж під час відключень електроенергії, можна знайти на сайті ДСНС.
А ще, щоб допомогти українцям уникнути трагедій, пережити осінньо-зимовий період й відключення світла, ДСНС спільно з Фондом Східна Європа розробила безоплатний онлайн-курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет», який допоможе українцям правильно користуватися альтернативними джерелами живлення.
Курс містить 8 лекцій та 7 короткий інструкцій. Ведучі – музиканти гурту ТНМК Олег Михайлюта (Фагот) і Олександр Сидоренко (Фоззі), разом із пресофіцером ДСНС й експертом із енергоефективності Святославом Павлюком детально розповідають:
- як безпечно використовувати генератори, зарядні станції, павербанки;
- як правильно розташовувати акумулятори та інвертори у квартирі чи будинку;
- як перевіряти потужність подовжувачів і які пристрої можна до них підключати;
- як заправляти генератори та зберігати тепло у будинку та ін.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook