Цифрове насильство є важливою проблемою нашого часу. Для того, щоб протидіяти цьому явищу, фахівці кіберполіції провели кампанію «Кібернасильство: знаємо та протидіємо». В межах кампанії фахівці розповіли, про види цифрового насильства: кібербулінг, шантаж, фішинг, кібернасильство та як діяти в даних випадках.
Булінг – цілеспрямоване застосування психологічного, фізичного, економічного або сексуального насильства для завдання шкоди або приниження іншої людини, найчастіше дитини чи підлітка. У випадку кібербулінгу така деструктивна поведінка реалізується кривдником/кривдницею з використанням засобів електронного зв’язку.
Кібербулінг – це прихована загроза для дітей в інтернеті, коли зловмисники створюють довірливі стосунки для шантажу, маніпуляцій або вчинення насильства.
Якщо ви або ваша дитина постраждали від булінгу в мережі Інтернет – одразу зафіксуйте цифрові сліди. Зверніться із заявою до найближчого відділку поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
Як убезпечити дитину – читайте тут: https://www.facebook.com/cyberpoliceua/posts/922572573386977.
Як зазначають правоохоронці, кібернасильство стає все більш поширеним, особливо щодо жінок. Воно включає кібербулінг, сексистську мову ворожнечі, переслідування, секстинг, аутинг та інші форми, що несуть психологічну, репутаційну й фізичну загрозу.
Про те як отримати допомогу в цьому випадку можна дізнатися за посиланням: https://www.facebook.com/cyberpoliceua/posts/921139250196976
Крім того, фахівці звертають увагу на ще одному аспекті. Сьогодні кібернасильство стало частиною домашнього насильства, включаючи стеження за онлайн-діями, злом акаунтів та публікацію принизливих матеріалів.
Якщо ви чи ваші близькі стали жертвами таких дій, важливо знати, як захистити себе, цю інформацію можна знайти за посиланням: https://www.facebook.com/cyberpoliceua/posts/926077409703160
Юристи безоплатної правничої допомоги надають консультації, допомагають підготувати заяви. Деякі категорії осіб, зокрема постраждалі від насильства, можуть отримати безоплатне представництво в суді.
Зокрема, таке право мають: люди з низьким доходом (працездатні — з доходом до 6056 грн/міс; пенсіонери (за віком, вислугою років) — 4722 грн; з інвалідністю — якщо пенсія чи соцдопомога до 6056 грн) діти люди, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі постраждалі від сексуального насильства під час війни внутрішньо переміщені особи ветерани війни члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни тощо.
Як звернутися до системи БПД детальніше читайте тут: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/.
Цифрове насильство може загрожувати вашій безпеці, але знання — ключ до захисту.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook