Вінниця – центр підтримки бізнесу: програми допомоги та інвестиційні проєкти

У період війни стабільна діяльність бізнесу стає основою для відновлення та зміцнення економіки. Це передбачає створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності, забезпечення надходжень до бюджету, які спрямовуються на розвиток інфраструктури, реалізацію важливих проєктів та, найголовніше, підтримку Сил безпеки і оборони. Про те, як Вінницька громада приймає релоковані підприємства, які програми підтримки бізнесу впроваджуються у місті, їхні результати та перспективи розвитку інвестиційного потенціалу, в інтерв’ю розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, прозора комунікація між владою та бізнесом дозволяє знаходити ефективні рішення для того, щоб підприємства мали можливість стабільно працювати. Враховуючи запити та потреби бізнесу, міська влада реалізує низку фінансових інструментів, які стимулюють їх до масштабування діяльності та переходу на європейські стандарти роботи, зокрема в контексті екологічності. Одним з важливих результатів цих програм також є виведення бізнесу з тіні.

«Ми застосували низку програм підтримки для малого, середнього та великого бізнесу, а також впровадили фінансові інструменти допомоги для сільськогосподарських підприємств, які працюють на приєднаних територіях. Це теж стимулює бізнес до створення нових робочих місць і сплати податків», – сказав Сергій Моргунов.

Йдеться про:

• Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами;

• Порядок часткової компенсації роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

• Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Крім того, у Вінниці діє також ваучерна підтримка коштом бюджету ВМТГ, якою можуть скористатися суб’єкти мікро-, малого і середнього підприємництва, а ще низка інструментів підтримки, присвячена розвитку бджільництва та овочівництва на базі громади. Також з початку повномасштабного вторгнення до Вінниці з інших регіонів перемістилися вже 391 компанія. Майже три роки тому це стало справжнім викликом, втім зараз релокований бізнес став органічною частиною економічного життя нашої громади, розповідає Сергій Моргунов. За його словами, лише за 10 місяців поточного року релокований бізнес наповнив бюджет громади на 46,7 млн грн.

«На початку війни ми створили базу даних приміщень, які релокований бізнес міг би використовувати для виробництва. Наразі 391 суб’єкт підприємницької діяльності вже є у Вінниці, за цей час створили понад 1800 робочих місць, сплачують податки як до бюджету громади, так і до державного. Наше розуміння того, що бізнесу потрібно допомагати, дає результати та синергію у наших відносинах, – зазначив він. – Суть в тому, що бізнес сам обирає, де йому буде комфортно працювати. Було кілька таких компаній, які поїхали в західні регіони, попрацювали там і повернулися у Вінницю. На мою думку, належна робота органів місцевої влади теж спонукає до визначення проживання та продовження діяльності».

Сергій Моргунов також зауважив, що не менш важливо залучати до розвитку економічного потенціалу й грантову підтримку від міжнародних партнерів. Як один з успішних прикладів співпраці він згадав інноваційно-технологічний центр “Кристал”, який в майбутньому стане осередком креативної економіки для всього Вінницького регіону. Тут будуть розвиватися стартапи, наука та новітні технології:

«Для реалізації такого об’єкта, як інноваційно-технологічний центр “Кристал”, ми отримали від GIZ та ПРООН грант на суму 1 млн 30 тис. доларів США. Робота виконується на умовах співфінансування, таку ж суму коштів ми направили з бюджету громади на цей проєкт. Після введення в експлуатацію, на базі цього майданчика буде близько 1000 робочих місць. Щоб заробити – треба вкласти. Це муніципальна історія і ми мусимо інвестувати сюди, оскільки так працює економіка. Ми також проводимо з нашими партнерами переговори щодо можливості співфінансування вже другої черги й це буде серйозне підсилення нашої економіки та можливість масштабування», – переконаний він.

Підсилює інвестиційний потенціал нашої громади й розвиток індустріальних парків. У Вінниці їх налічено чотири. На розвиток цих майданчиків Вінниця спрямовує кошти ще з 2016 року – зокрема на будівництво доріг та інженерних мереж. Цьогоріч вдалося залучити фінансову підтримку держави.

«Ми також погодили створення п’ятого індустріального парку на базі колишнього лампового заводу, де буде створено близько тисячі нових робочих місць. Взагалі, Вінниця стала першою в Україні, де розпочалась робота індустріальних парків, першими резидентами стала група компаній UBC GreenCool. Вони досить активні й зараз розширюють своє виробництво. Тим часом на базі парку “ВінІндастрі” будується одразу три заводи, де будуть працевлаштовані сотні людей. Цьогоріч цей парк отримав від держави 96 млн грн на розвиток інфраструктури. А “Юпаркс”, який сконцентрований на глибоку переробку сільськогосподарської продукції, теж отримав 116 млн грн на розвиток внутрішньої інфраструктури. З бюджету громади також були спрямовані кошти на розбудову цих парків і це збільшило їх інвестиційну привабливість для бізнесу», – сказав Сергій Моргунов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook