Перше вінницьке ОСББ облаштувало на даху свого будинку сонячну електростанцію, яка вже забезпечує роботу дахової котельні, насосів для підкачки води та ліфта. Загальна вартість проєкту становить 1,4 мільйона гривень, з яких 40% (556 тисяч гривень) профінансувало місто, а ще частину витрат компенсує Фонд енергоефективності.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Встановити СЕС на даху будинку об’єднання вирішило з урахуванням досвіду попередніх зимових відключень електроенергії, через які не могла повноцінно працювати дахова котельня, яка забезпечує будинок теплом. В результаті, як розповідає голова об’єднання Андрій Калашніков, температура в помешканнях в певні періоди знижувалась до 12-13 градусів. Аби виправити ситуацію тоді, ОСББ збільшило температуру подачі теплоносія, але це призвело до збільшення споживання газу приблизно вдвічі. Тому, коли з’явилася можливість встановлення СЕС, мешканці підтримали цю ідею.
«Меморандум про співпрацю з цим ОСББ департамент підписав в серпні, після чого одразу приступили до робіт. Це перший такий інфраструктурний проєкт, який реалізовано в нашому місті. Він дозволить покращити енергонезалежність багатоквартирного будинку, забезпечивши наявність в будинку базових послуг (тепла, води та роботи ліфта) навіть в умовах перебоїв з електропостачанням», – зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
За його словами, важливо розуміти, що нинішній опалювальний сезон може бути одним з найважчих за останній час, тож мешканці мають предметно задуматися, що вони робитимуть в тому чи іншому випадку. Наприклад, усі знають, що при відключеннях електроенергії, в будинках також не працюють ліфти, але менше людей задумується про те, що при відсутності електроенергії з часом також можуть зникати вода, а в будинках з даховими котельнями – і опалення. У зв’язку з цим містом та державою були розроблені відповідні програми, які покликані забезпечити наявність базових послуг в будинку та мінімізувати фінансове навантаження на ОСББ при встановленні альтернативних джерел енергії.
Після встановлення СЕС Фонд енергоефективності має відшкодувати ОСББ до 70% вартості обладнання та проведення енергоаудиту. Для реалізації програми ОСББ також залучило кредитні кошти від державного Sense Bank на майже мільйон гривень, які в подальшому будуть практично покриті міською та державною програмами.
«Завдяки можливості отримати фінансування з різних джерел, частка вкладень самим ОСББ – мінімальна. Таким чином на сьогодні ми маємо приклад успішної реалізації проєкту зі встановлення СЕС на будинку з ОСББ і щиро сподіваємось, що ця практика, надихне й інші об’єднання долучатися до участі в цій програмі. Своєю чергою, ми готові всіляко допомагати та підтримувати їх на цьому шляху», – резюмує Віталій Місецький.
Деякі умови програми:
В складі СЕС обов’язковою є наявність наступного обладнання: гібридний інвертор; сонячні електричні панелі (фотоелектричні модулі – ФЕМ); акумуляторні батареї ( АКБ).
Ініціатор супровідним листом, з відміткою про наявність суми співфінансування, надсилає до департаменту житлового господарства міської ради наступні документи:
протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку щодо згоди на виконання робіт по ремонту систем електропостачання із влаштуванням СЕС на багатоквартирному будинку на умовах співфінансування та надання повноважень Ініціатору підписати договір підряду від імені співвласників будинку);
проектно-кошторисну документацію (оригінал та електронна версія);
експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації по робочому проекту при проведенні капітального ремонту (в разі потреби); схвалену ДУ «Фонд енергоефективності» заявку на участь у програмі «ГрінДІМ» (для будинків ОСББ, які приймають участь в програмі «ГрінДІМ»).
Телефон для довідок: 0432 – 59-51 -24.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook