Безпілотник Sting є дешевшою алтернативою зенітним ракетам, він дешевший і за самі “Шахеди”.
Україна вже тривалий час розробляє безпілотник, здатний перехоплювати російські безпілотники-камікадзе іранської розробки Shahed-136. Британська газета The Telegraph дізналася перші подробиці про те, яким буде український дрон-перехоплювач.
Зазначається, що це буде керований безпілотник з видом від першої особи (FPV), який називається Sting. Він має стати дешевшою заміною для зенітних ракет, які часом доводиться витрачати для перехоплення “Шахедів”.
The Telegraph також вперше публікує фотографію нового дрона, розробленого українською групою “Дикі шершні”. Стверджується, що цей безпілотник здатен літати зі швидкістю понад 160 км на годину та підніматися на висоту близько 3 км.
“Sting — це класична конструкція квадрокоптера з великим куполом, що виступає вгору з його центру, де встановлено боєголовку та камеру. Він буде пілотуватися з землі за допомогою VR-окулярів, які дозволяють оператору точно бачити, куди він летить. Майбутня розробка матиме систему наведення на ціль зі штучним інтелектом, яка дозволить пілоту наводитися на ворожі цілі”, – пише The Telegraph.
Хоча Сили оборони вже певний час успішно нищать російські дрони-розвідники типу “Зала” і “Орлан” за допомогою невеликих FPV-дронів, Sting стане першим безпілотником, спеціально розробленим для боротьби саме із Shahed-136. Щодоби росіяни випускають від 30 до 80 цих дронів-камікадзе, і це стало проблемою для української ППО.
За словами представника “Диких шершнів”, середня вартість дрона-перехоплювача Sting “у десятки разів нижча”, ніж у безпілотника Shahed. Це дозволить зекономити дефіцитні зенітні ракети.
Україна створює дрони-перехоплювачі
Як писав УНІАН, зараз Україна активно працює над створенням дронів-перехоплювачів трьох основних типів.
Перший тип – це квадрокоптери-перехоплювачі. Вони успішно застосовуються певний час для полювання російські безпілотники-розвідники типу “Орлан” і навіть на великі безпілотники-камікадзе “Ланцет”.
Другий тип – це дрони-перехоплювачі типу “крило”. Вони мають виконувати ті ж функції, що і дрони першого типу, але краще завдякі іншій конструкції. Очікується, що БПЛА цього типу з’являться на озброєнні до кінця року.
Третій тип – це дрони-вбивці великого радіусу дії. Їхня задача полягає саме у тому, аби знищувати російсько-іранські безпілотники дальньої дії “Шахед”/”Герань”. Але це значно складніша задача. Вважається, що такі перехоплювачі повинні мати швидкість не менше 200 км/год і великий радіус дії (принаймні 200, а краще 500 кілометрів). І при цьому вони мають бути недорогими.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook