Топ-6 лайфхаків, як пришвидшити приготування їжі: що та як готувати, коли зовсім немає часу

Приготування їжі може займати справді багато часу, особливо якщо готувати для великої родини чи планувати меню на свято. Однак, на щастя, існують ефективні способи прискорити цей процес.

Знаючи ці 6 простих лайфхаків, вам вдасться зекономити час та зусилля на приготування їжі. Ба більше, цей процес можна зробити приємним та захопливим.

Щоб заощадити ваш час, ми знайшли кілька відмінних порад, які допоможуть прискорити і спростити процес щоденного готування, інформує Ukr.Media.

Варіть макарони в сковороді

Щоб зварити макаронні вироби, зовсім не обов’язково чекати, поки закипить вода в каструлі. Так, ми знаємо, що так роблять всі, але насправді існує альтернативний спосіб! Візьміть сковороду з високими стінками, налийте в неї холодної води і засипте пасту відразу. Професійні кухарі запевняють, що ніякої різниці не буде, зате паста приготується швидше і не злипнеться (щоправда, останнє стосується тільки якісного продукту).

Замочуйте крупи та бобові

Замочувати можна рис, гречку, сочевицю, квасолю та інші крупи. По‑перше, таким чином ви позбавитеся від фітинової кислоти, яка не засвоюється організмом і перешкоджає всмоктуванню корисних речовин. А по-друге, ви скоротите час приготування. Замочувати крупи зручніше всього на ніч, заливши їх холодною водою і накривши посуд харчовою плівкою.

А залишки можна заморозити

Зварили у вихідні занадто багато рису? Його можна заморозити, а потім використовувати на тижні. Покладіть остиглу крупу в пластиковий контейнер або пакет. А коли вам буде потрібен додатковий інгредієнт для салату або овочевого рагу, дістаньте його з морозилки, перекладіть в миску, додайте трохи води й розморозьте під струменем гарячої води.

Заморожуйте овочі та фрукти

Різали овочі або зелень для супу? Відправте залишки в морозилку, і у вас буде заготівля для наступного разу. Також можна вчинити і з бананами, які починають перезрівати і темніти. Поріжте їх на шматочки й заморозьте. Їх можна буде додати в молочний коктейль або смузі.

Додайте часник в останню чергу

Очистить часник заздалегідь і залиште ненадовго на столі, щоб додати в страву в самому кінці. Річ у тім, що часник швидко підгоряє під час смаження, темніє і починає гірчити. Але це не все. У зубчиках часнику містяться аллін і ензим, які при взаємодії утворюють корисне з’єднання аліцин. Але поки часник не очищений, ферменти відокремлені один від одного, тому потрібно заздалегідь звільнити зубчики, розірвавши мембрани.

Розморожуйте м’ясо в металевому посуді

Щоб швидше розморозити м’ясо або курку, багато господинь використовують мікрохвильову піч. Але ми рекомендуємо це робити в посуді з нержавіючої сталі. Підійде миска або лист з нержавіючої сталі. Теплопровідність металу вища, ніж, наприклад, у фарфоровій або керамічній посудині, тому і процес розморожування займе менше часу.

Вибирайте молодий імбир

Якщо вам подобається смак імбиру, але не хочеться його чистити, вибирайте наймолодше коріння і просто тріть його на тертці.

Заморожуйте гострий перець

Гострі перчики, як правило, завжди залишаються після готування і подовгу лежать в холодильнику, поки зовсім не розм’якнуть. Щоб наступного разу їх не викидати у відро для сміття, покладіть в пакет і приберіть в морозилку. Знадобляться в наступний раз? Діставайте і тріть на тертці. Таке ж можна вчинити і з рештою зубчиками часнику.

Не очищайте овочі

Якщо коренеплоди потрібні для супу або рагу, їх можна просто відмити щіткою, а потім натерти або дрібно порізати. Так вони збережуть більше корисних речовин, а смак страви від цього не зміниться.

Відокремлюйте жовток від білка з допомогою пляшки

Вам знадобиться тільки чиста пластикова пляшка: акуратно розбийте яйце в тарілці. Пляшку злегка стисніть в руці, піднесіть горлечко до яєчного жовтка і злегка відпустіть пляшку, щоб жовток засмоктало всередину. Вичавіть жовток на іншу тарілку. Така операція займе всього дві секунди.


А ще:

Плануйте меню заздалегідь

Планування меню на тиждень (або хоча б на кілька днів) вперед значно зекономить ваш час. Просто створіть список страв, які ви плануєте приготувати, і розділіть їх на дні. Радимо враховувати при плануванні меню вже наявні інгредієнти, сезонні продукти та те, скільки часу займає приготування кожної страви.

Завдяки цьому лайфхаку вдасться ефективніше спланувати покупки, уникнути зайвих витрат і зменшити кількість візитів до магазину. Окрім того, якщо ви точно знаєте наперед, що готуватимете, то зможете заздалегідь підготувати деякі інгредієнти. Наприклад, нарізати овочі чи замаринувати м’ясо.

На щастя, в наш час є багато спеціальних додатків або планувальників для створення меню і списків покупок. Вони допоможуть краще організувати свій час і забезпечити наявність всіх необхідних продуктів під рукою.

Використовуйте технології та готові до приготування продукти

Сучасні кухонні прилади та вже готові до приготування продукти можуть значно спростити та прискорити приготування їжі, тому на них слід звернути особливу увагу.

Зокрема, вже складно уявити сучасну кухню без мультипечі. Дуже смачно в ній запікати курятину – м’ясо, в якому ідеально поєднуються користь, швидкість приготування та неймовірний смак.

Прибирайте в процесі приготування

Прибирання під час приготування їжі допомагає не лише підтримувати чистоту на кухні, а й зменшити час, витрачений опісля. Замість того, щоб накопичувати брудний посуд і залишки продуктів, намагайтеся одразу ж мити тарілки та забирати все зайве.

Наприклад, поки щось смажиться, печеться чи вариться, ви можете швидко помити ножі, дошки або каструлі, які більше не потрібні.

Для миттєвого прибирання розлитих рідин або залишків їжі використовуйте кухонні рушники. Це зменшить ризик появи засохлих плям, які важко відмиваються.

Займіться підготовкою бази напередодні

Завчасна підготовка основних інгредієнтів або заготовок може значно скоротити час приготування. Просто приділіть для цього один день у тижні – відваріть крупи, наріжте овочі, замаринуйте м’ясо або приготуйте соуси.

Працюйте в режимі багатозадачності

Використовуйте час на кухні максимально ефективно. Це можна зробити, виконуючи кілька процесів одночасно. Наприклад, поки вода для макаронів закипає, можна підготувати соус або салат.

Якщо ви готуєте кілька страв водночас, намагайтеся синхронізувати процеси так, щоб поки щось готується в духовці, ви могли готувати інше на плиті. Це значно скорочує загальний час приготування.

Обирайте короткі та швидкі рецепти

Швидкі рецепти можуть стати вашим порятунком у будні, коли часу на приготування їжі є обмаль. Обирайте страви з простими інгредієнтами, які не вимагають складної обробки або тривалого часу приготування.

Зокрема, це можуть бути салати, омлети, паста, прості запіканки, страви на грилі, пательні чи в мультипечі. Вони не лише швидкі в приготуванні, але й дуже смачні та корисні.

Такі заготовки можна покласти у герметичні контейнери, зберігати в холодильнику та використовувати протягом тижня. Наприклад, відварена кіноа або рис можуть стати основою для різних салатів або гарнірів, а нарізані овочі дуже зручно використовувати для швидких супів, запіканок або смаження.

Організованість і використання сучасних технологій та готових до приготування продуктів допоможуть значно скоротити час на кухні. Приготування їжі не повинне бути обтяжливою рутиною. Адже його можна зробити не лише простим і швидким, а й приємним, якщо дотримуватися цих простих порад.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook