Щороку Вінниччина приймає десятки тисяч гостей. Причини такого напливу мандрівників у даний регіон відрізняються – хтось вирушає сюди задля курортного відпочинку, інші отримують незабутні враження, оглядаючи унікальні куточки природи Поділля.
А левову частку туристів цікавить саме колоритна Вінниця, що визнавалося багато років поспіль найкомфортнішим містом України. Про топові локації даного обласного центру та оточуючої його території розповість пропонована стаття.
Що подивитися в місті
Головною фішкою Вінниці та гордістю її мешканців є реконструйована набережна «Roshen» з величезним фонтаном. Цей водограй має дві ключові особливості. По-перше, у масштабах Європи він є найбільшим. По-друге, фонтан використовується для демонстрацій дивовижного своєю красою й розкішшю світломузичного шоу, яке здатне оригінально розповідати сюжетні історії. Такі покази – своєрідний новітній жанр мистецтва, що є симбіозом мови мелодії, барв та гри потоків води.
Вінницькі мури, які включають будівлі фортечної й сакральної специфіки, виглядають загадково, зберігаючи спогади давно минулих століть. Цей історично-архітектурний комплекс – місце, куди піти у Вінниці варто всім, хто цікавиться громадським, політичним та духовним життям даного регіону в епоху пізнього середньовіччя.
Оборонні мури, які свого часу стояли на варті поселення, вберігаючи його від нападів ординців та інших ворогів, зазнали суттєвих руйнувань, а в одному з колишніх монастирів наразі розташовується обласний музей краєзнавства.
Своєрідною родзинкою міста є Вінницький трамвай. Його маршрут №4, що пролягає від залізничного вокзалу до Барського шосе, передбачає не лише класичні зручності для пасажирів, в тому числі поширений на всі види громадського транспорту в цьому обласному центрі Wi-Fi.
Ця подорож супроводжується змістовою та цікавою для туристів розповіддю про Вінницю. Вона стає оригінальним екскурсом, що дає можливість дізнатися багато цікавого про сторінки її минулого й сучасного життя, визначні місця, видатних людей, історичні та культурні пам’ятки.
Якщо ви цікавитеся небесними тілами та космічними дослідженнями, відвідайте Вінницький планетарій.
А побачити всі популярні витвори архітекторів міста можна в одному місці. Завітавши до Центрального парку, є можливість оглянути локацію «Міні-Вінниця». Цей об’єкт представляє 12 мініатюрних копій всіх шедеврів зодчества, які вважаються знаковими і є своєрідними символами, візитівками адміністративного центру Вінницької області.
Серед них – старовинна водонапірна башта, будівля обладміністрації, готель «Савой», Миколаївська церква та споруди-палаци, що колись були маєтками впливових вінничан.
Локації для романтичного відпочинку
Існує чимало приводів і для того, щоб відвідати затишну Вінницю закоханим парам, романтикам та естетам.
На увагу таких мандрівників заслуговує набережна півострова Бригантини. Її краєвиди – чудовий вибір для милування природою та влаштування пікніків із близькою людиною. Тут можна зайнятися медитацією в затінку або порибалити.
А піднявшись на Київський міст, є можливість оцінити велич панорами Південного Бугу, що включає паркову місцевість, яку тут називають «Кумбари». Він відкриває вид на Замостянський район. Увечері цей не так давно реконструйований місток підсвічують яскраві блакитні ліхтарі – вони надають локації загадковості.
Для багатьох відвідувачів Вінниці стане відкриттям, що у цьому місті є аналог знаменитих одеських Потьомкінських сходів. Називається він сходи Артинова. Ведуть ці східці, вік яких перевищує сотню років, до узбережжя річки. Вони досить круті, кам’яні й подекуди вже частково зруйновані.
Чудовим місцем для відпочивальників, любителів прогулятися та сфотографуватися на фоні напису «I love Vinnytsia» є багаторівнева площа Калічанська. Кілька років тому тут провели масштабну реконструкцію, встановили комфортні лавочки та фонтан. У результаті даний майдан став виглядати більш солідно, презентабельно та стильно.
Незабутні спогади залишать у відвідувачів міста річкові прогулянки Південним Бугом. Прогулянкові теплоходи курсують ним із весни до осені. Любителі прокататися водною гладдю з вітерцем тут можуть орендувати катер або взяти напрокат катамаран.
Варто в місті Вінниця відвідати й так звану алею трешових скульптур в парку Ющенка. Статуї, представлені на ній, зображають багатьох персонажів популярних мультфільмів та казок. А дістатися до цієї алеї можна дорогою, обабіч якої встановлені гігантські писанки.
Перлини Вінниччини, які варто відвідати
За межами обласного центру є свої туристичні принади та родзинки.
До їх числа належить бальнеологічний курорт всеукраїнського значення Хмільник – осередок з сучасними здравницями, що пропонують ефективне санаторне лікування та профілактику багатьох хвороб. Допомагають у цих процесах унікальні цілющі радонові та мінеральні води з місцевих джерел, а також торф’яні грязі.
Є на території Вінницької області кілька унікальних перлин природи, які краєзнавці називають не розкрученими цікавинками.
До їх числа належить затоплений Черепашинецький кар’єр, в улоговині якого можна побачити озеро неймовірної краси з водою яскраво-голубого кольору. Драйвери, що робили спробу досліджувати цю водойму, стверджують, що її глибина значно перевищує 30 метрів.
Архітектурною пам’яткою Вінниччини вважається маєток Потоцьких, спорудження якого датується другою половиною XVIII століття. Зведений цей палац, що колись був власністю однієї з найзаможніших польських династій, в стилі класицизм. Знаходиться він у містечку Тульчин. Екскурсоводи розповідають про дану будівлю багато дивних легенд.
А неподалік Немирова розташовуються залишки скіфських валів. Деякі їх взірці сягають 9-метрової висоти, а загальна довжина відповідної локації, що з’явилася ще в доісторичні часи, становить близько 5 км.
Варто гостям області побувати також у Скельному монастирі (село Лядів), у місті Бар, відомому своєю фортецею, якій майже півтисячі років, та біля Іллінецького кратера (село Лугова), утвореного внаслідок падіння метеорита.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook