Європейський Союз у понеділок, 22 липня, ще на пів року продовжив санкції проти росії за агресію проти України – до кінця січня 2025 року.
Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.
“Рада сьогодні продовжила обмежувальні заходи ЄС з огляду на триваючі дії російської федерації, які дестабілізують ситуацію в Україні, ще на 6 місяців, до 31 січня 2025 року. Ці санкції, вперше запроваджені у 2014 році, були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану, невиправдану та незаконну військову агресію росії проти України”, — йдеться у повідомленні.
Наразі санкції складаються з широкого спектру секторальних заходів, включаючи обмеження на торгівлю, фінанси, технології та товари подвійного призначення, промисловість, транспорт і предмети розкоші.
Вони також охоплюють:
- заборону на імпорт або передачу морським транспортом сирої нафти і певних нафтопродуктів з Росії до ЄС,
- де-SWIFT декількох російських банків
- і призупинення мовлення та ліцензій на мовлення в Європейському Союзі кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних засобів масової інформації.
Крім того, конкретні заходи дозволяють ЄС протидіяти обходу санкцій.
“Допоки незаконні дії Російської Федерації продовжують порушувати заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням зобов’язань за міжнародним правом, доречно зберігати в силі всі заходи, запроваджені ЄС, і вживати додаткових заходів, якщо це необхідно”, — зазначається на сайті Ради ЄС.
31 липня 2014 року Рада ЄС ухвалила Рішення 2014/512/CFSP щодо обмежувальних заходів у зв’язку з діями Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні.
Окрім економічних санкцій проти російської федерації, ЄС має різні типи заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії проти України. Серед них: обмеження економічних відносин з незаконно окупованим Кримом і містом Севастополь, а також непідконтрольними уряду територіями України в Донецькій, Херсонській, Луганській і Запорізькій областях; індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів і обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи.
З 24 лютого 2022 року ЄС прийняв 14 пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
У своїх висновках від 27 червня 2024 року Європейська Рада підтвердила свою постійну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і підтвердила непохитну відданість ЄС надавати постійну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україна.
Європейська Рада також рішуче засудила нещодавню ескалацію військових дій з боку росії, зокрема подальшу активізацію нападів на цивільне населення та цивільну та критичну інфраструктуру, особливо в енергетичному секторі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook