З одного боку, це почуття приносить багато радості, а з іншого — масу страждань. Чому так відбувається? Спробуймо розвінчати деякі міфи про кохання, у які ми беззастережно віримо. Можливо, тоді любов не принесе гірких розчарувань.
Любов живе три роки, максимум — сім
Доведено, що свою другу половинку можна по-справжньому любити все життя до глибокої старості. Вчені провели експеримент, в якому брали участь молодята і ті, хто прожив у шлюбі 20 і більше років. Випробовуваних просили кілька хвилин дивитися на фотографії своїх других половинок, а томограф у цей час фіксував роботу їх головного мозку. Порівнявши отримані дані, вчені виявили, що тести молодих і літніх сімейних пар були практично однакові! Крім того, було встановлено, що у подружжя зі стажем, і у молодят виробляється однакова кількість гормону любові — дофаміну. Міцний шлюб може тривати все життя. Такі відносини принесуть більше щастя, ніж багатство, слава, кар’єра і багато інших речей, на які ми витрачаємо наше життя.
Протилежності притягуються і залишаються разом надовго
Психологи стверджують, що нас тягне швидше до тих, хто здатний нас «доповнити», у кого є якості, яких нам бракує. Явна протилежність характерів може дратувати і ставати причиною частих конфліктів. Схожість партнерів, загальні інтереси сприяють гармонії і тривалості стосунків. Об’єднують половинки і… загальні антипатії. Якщо обом партнерам не до душі якийсь фільм, актор, книга або письменник, від яких інші у захваті, це тільки допоможе зближенню пари.
В ідеальних відносинах немає місця конфліктам
Конфлікти — цілком нормальне явище. Неприродно, якщо дві різних людини протягом тривалого часу мають однакову думку з усіх питань. Важливо тільки правильно до них ставитися. Адже найчастіше саме конфлікти дають можливість дізнатися більше про партнера, його уподобання, почуття, переживання і потреби. Доведено, що щастя в шлюбі можна відновити навіть після серйозних розбіжностей. За результатами досліджень, 86% людей, які пройшли через непорозуміння, але зберегли сім’ю, надалі були щасливі. Справжня любов — ресурс, який можна відновити.
Справжня любов — це феєричний секс
Подружжя, які зосереджені тільки на сексуальному задоволенні, страждають від різних внутрішніх психологічних і невротичних конфліктів. Статеве задоволення саме по собі не дає основи для щастя, не гарантує психічного здоров’я і тим більше любові. Секс без любові лише на коротку мить створює ілюзію єдності. Почуття любові більш глибоке, а секс — лише гарний та корисний додаток.
«Подружня любов, яка проходить через тисячу випадковостей, — найпрекрасніше диво, хоча і найбуденніше»,- Франсуа Моріак.
Якщо партнер засинає одразу після сексу, значить, він вас не любить
Така поведінка — чиста фізіологія. Якщо після заняття коханням чоловік «відвернувся до стінки і захропів», то це означає, що ви його задовольнили. Представники сильної статі після сексу втомлюються набагато більше за жінок. Втім, до сну одразу після коїтусу схильні і жінки, просто… дуже вже хочеться поговорити!
З народженням дітей шлюб стає більш щасливим
Дуже часто молоді батьки не висипаються, сперечаються, кому міняти підгузок дитині, гуляти з нею, купати, виконувати домашню роботу. Побутові проблеми, що звалилися, можуть лише прискорити розрив відносин. Щоб цього не сталося, необхідно виділяти хоча б 10 хвилин на день тільки одне для одного. В цей час обговорення дитячих, фінансових чи господарських проблем під забороною.
«Любити — це означає дивитися не одне на одного, а разом в одному напрямку»,- А. Сент-Екзюпері.
Ревнує — це означає, що кохає
Якщо у відносинах з’являються ревнощі, це говорить про невпевненість у собі і в партнері, а не про взаємне кохання. Ревнивих чоловіків переповнює жага помсти, оскільки вони відчувають себе скривдженими і ображеними. Жінки менше схильні думати про помсту, їм важливіше зберегти і поліпшити відносини. Якщо тема ревнощів все частіше миготить у ваших розмовах, то швидше за все в коханні настала криза. І це той самий випадок, коли третій не — зайвий. Справлятися з негараздами краще під керівництвом сімейного психолога.
Кохання властиве тільки людині
Що таке справжня любов, знають деякі тварини і птахи. Наприклад, сірі гуси зберігають вірність своїй половинці до кінця життя.
Ознаки найвірнішого кохання проявляють і миші-полівки. Після періоду залицяння, який триває цілу добу, вони укладають зі своїм обранцем союз на все життя. Таке подружжя проводить час разом, годинами чистить одне одного, живе в одній норі і уникає контактів з іншими партнерами. Самець стає агресивним охоронцем самки, якщо до неї виявляє інтерес самотній залицяльник.
Кохання — хімія, фізика і щось ще…
Природу виникнення любові важко збагнути. Хтось вірить, що вона залежить від випадку або долі, інші переконані, що справа у феромонах. А що з цього приводу думають психологи і фізіологи?
Поки закохані натхненно купують квіти, цукерки і плюшевих ведмедиків, вчені розглядають це велике почуття мало не під мікроскопом.
Як показали численні дослідження, любов не що інше, як хімічний процес, який відбувається в головному мозку! Так, на початковій стадії закоханості ключову роль відіграє фенілетиламін — гормон захоплення, зацікавленості. З часом, коли приходить взаємність, у кров надходить один з найсильніших гормонів — дофамін, що викликає той любовний екстаз, який ми відчуваємо в запалі романтичної закоханості. Він заряджає силою, енергією, штовхає на ризиковані вчинки і збуджує.
Коли відносини вступають у фізичну фазу, на сцену виходить гормон окситоцин. Без нього був би неможливий оргазм та сексуальне задоволення. Окситоцин відкриває дорогу в організм гормону щастя ендорфіну. Чим частіше ви опиняєтеся в ліжку з об’єктом своєї пристрасті, тим більше ендорфіну виробляється, і тим сильнішою стає взаємна прихильність.
Після такого п’янкого гормонального напою ми, звичайно ж, втрачаємо голову.
Всі гормони — посередники, і керуються гіпофізом. Тож кохання зароджується в мозку, а не в серці. Ось чому справжні, сповнені глибокої любові, відносини в більшості випадків розвиваються вже після того, як медовий місяць опинився позаду.
Стан закоханості можна продовжити на довгі роки, якщо постійно стимулювати мозок — цікавим спілкуванням, спільними заходами та новими враженнями.
Крім того, любов — це ще й безмежне, світле почуття до батьків, дітей, природи. Без фізичної любові людина перестане народжувати дітей, а без духовної — не зможе виховати гідне майбутнє.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook