Дрони, сухі душі та паливозаправник: Вінниця передала чергову партію допомоги

Вінницька громада спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом продовжує підтримувати військових. Нещодавно для 14-ї бригади НГУ «Червона Калина» та бійців ССО було передано 300 FPV-дронів, 8 нічних Mavic 3T, 50 тисяч сухих душів та паливозаправник. Передача відбулася за участі міського голови Сергія Моргунова, секретаря міськради Павла Яблонського, заступника міського голови Андрія Очеретного та голови обласної ради Вячеслава Соколова.

Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

Бійці ССО, які боронять Харківщину, отримали три Mavic 3T та 60 FPV-дронів. Нацгвардійців 14-ї бригади НГУ «Червона Калина» підсилили чотирма комплексами FPV – це 240 дронів, п’ятьма Mavic 3T. Передали також паливозаправник та 50 тисяч сухих душів.

«Загалом дрони чи FPV, чи “мавіки”, – є одним з основних елементів ведення бою. FPV-дрони часто є одноразовими, але вони можуть врятувати життя військового на передовій. Також такими дронами ми можемо відбивати штурми, знищувати живу силу та техніку противника. З допомогою Mavic 3T ми можемо проводити розвідку та коригувати вогонь артилерії. Зараз війна дронів, тому таке обладнання точно не буде зайвим на передовій», – говорить начальник пресслужби 14-ї бригади НГУ «Червона Калина», підполковник Микола Коваль.

Нацгвардійцям передали також 50 тисяч сухих душів та паливозаправник. Спецавтівку виготовляли на замовлення військових. Вона легко проходить по бездоріжжю та об’ємну цистерну для зберігання та перевезення палива.

«Ця автівка необхідна для нашого війська, зокрема для заправки автомобілів пальним. Машина прохідна, з хорошою колісною базою, на одному з найкращих шасі. Тут є два фільтри, два лічильники. Тобто можна одночасно заправляти два автомобілі», – розповідає військовий В’ячеслав.

Вінницька громада продовжує працювати із запитами військових. У цьогорічному бюджеті на пріоритет «безпека та оборона» закладено близько 1 млрд грн.

«Наша громада на регулярній основі допомагає 36 бригадам. А військових частин, яким допомагали точково – близько 50, – зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Розуміємо, що ситуація залишається складною по всій ділянці фронту. Тому продовжуємо працювати із запитами оборонців, закривати їхні потреби в межах наших можливостей і повноважень. Ми закуповуємо окреме обладнання через тендери. Якщо чогось не можемо закупити самі, бо це не дозволяє чинне законодавство, – передаємо субвенції для військових частин».

Нагадаємо, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил Оборони України.

А бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: безпека та оборона, стійкість, турбота.

На пріоритет «безпека та оборона» передбачили майже 1 млрд грн. Це третина коштів, які не входять до захищених статтей.

Нагадаємо, що Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022-го року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook