Кухня – дуже важливе місце в будь-якій оселі. Згідно з дослідженнями, тут проводиться близько 20 годин на тиждень (для порівняння: тривалість робочого тижня становить 40 годин). Отже, подбати про зручність та практичність меблів дуже важливо. Центральний елемент – гарнітур. Якщо ви шукаєте якість, то краще за все вибирати в інтернет-магазині «Дубок», тут представлена продукція за вигідними цінами.
Конфігурація: яка краща
Перш ніж купити кухонні меблі або навіть розглядати каталог, визначтесь, яка саме вам підійде залежно від розмірів та особливостей приміщення. Існують такі популярні формати:
- пряма. Стильна та сучасна, з її допомогою вдається створити гармонійний простір та знайти відповідну модель для кожного стилю. Ключова перевага – можливість використовувати практично всю стільницю як робочу поверхню. Є варіації дворядного розташування прямого гарнітура – це зручно, якщо простір та конфігурація приміщення дозволяють;
- кутова або L-подібна. Дуже популярний формат планування. Елементи такого гарнітура розміщуються вздовж суміжних стін. Наявність глибокої кутової секції дає можливість зберігати доволі багато габаритних предметів. Головна умова – зручність експлуатації, для цього необхідно передбачити спеціальні системи: «карусель», «чарівний кут»;
- П-подібна. Зручна тим, що має симетричне планування. Воно ідеальне для класичного стилю інтер’єру. Причому симетрії надається особлива роль. Робочі зони «трикутника» вдається розмістити максимально зручно, простір дуже ергономічний.
Варто зауважити, що кількість техніки, яка використовується на кухні, може суттєво відрізнятись залежно від частоти готування. Отже, при підборі тієї чи іншої конфігурації меблів потрібно враховувати, що саме хочете розмістити, і габарити обладнання. У цьому разі дуже актуальними будуть модульні меблі, адже вони дають можливість доукомплектувати простір дещо пізніше або змінити його конфігурацію.
Додаткові параметри вибору
Після того як визначились з конфігурацією, варто виміряти наявний простір. Для квартир стандартного планування підібрати гарнітур – не проблема, а ось у тому разі, якщо розміри нетипові чи є певні конструктивні особливості, це вже може бути складніше. Однак завжди пропонуються різні варіанти меблів, які можна скомпонувати між собою.
Наступний критерій – матеріали. Від них залежить тривалість експлуатації, а також зовнішній вигляд гарнітура. Корпус виготовляють із ДСП, МДФ, дерева. Плитні матеріали дуже популярні, адже вони недорогі та зручні, також вага меблів буде невеликою. Дерево застосовується дещо рідше, оскільки для отримання високих експлуатаційних якостей потрібно ретельно підготувати матеріал.
Фасад кухні виготовляється переважно з МДФ та ЛДСП, можуть бути вставки зі скла чи навіть міцного пластику. Для отримання бажаного естетичного ефекту використовуються різні техніки: фотодрук, ламінування, фарбування. Зокрема, фасад із МДФ може мати складні орнаменти, фрезерування, адже він піддається такому типу обробки.
Має значення й колір. При його виборі враховуйте, що догляд за фасадами потрібен регулярний. Отже, палітра та структура поверхонь повинні бути такими, щоб чищення не займало більше часу, ніж готування.
Варіацій виконання надзвичайно багато, особливо активно пропонують світлі фасади, що може здатись не дуже зручним. Проте це не зовсім так, адже за білим, бежевим та іншими поверхнями пастельних кольорів доглядати зовсім не важко. Мало того, на них бризки та забруднення не так сильно помітні, як, наприклад, на чорному.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook