У Вінниці завершують капітальний ремонт ліфта в багатоквартирному будинку на вулиці Генерала Григоренка, 67. Роботи виконують в четвертому під’їзді.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Це вже другий ліфт, де в межах капітально-відновлювального ремонту працівники КП «Вінницяміськліфіт» цьогоріч встановили оновлену кабіну з нержавіючої сталі.
«Ми проводимо заміну всіх щитів кабіни, що раніше були з ламінованого ДСП, адже згідно з новими вимогами щити кабіни ліфта мають бути виготовлені з негорючих матеріалів. Тепер ми робимо їх з нержавіючої сталі. З одного боку, вони виглядають більш естетично, з іншого – більш довговічні, можуть довше залишатися в належному стані. Вони не ржавіють та не потребують фарбування», – розповідає начальник виробничо-технічного відділу «Вінницяміськліфт» Михайло Салімон.
Кабіни з нержавіючої сталі сьогодні є стандартом в низці країн. Наприклад, саме такими обладнані п’ять нових турецьких ліфтів, які торік встановили у житлових будинках Вінниці в межах пілотного проєкту.
«Цьогоріч встановлення турецьких ліфтів не передбачається, адже пріоритет – підтримка військових. Тому шукаємо інші можливості, які дозволять оновити ті ліфти в наших багатоквартирних будинках, які того потребують. Це підйомники, які вичерпали гарантійний 25-річний термін експлуатації», – каже директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
За його словами, надалі КП «Вінницяміськліфт» при проведенні капітально-відновлювальних ремонтів планують монтувати лише такі кабіни. В цьому будинку, на вулиці Генерала Григоренка, 67 роботи виконали на умовах співфінансування. Основну частину витрат покрили коштом міського бюджету.
Після проведених робіт дозвіл на подальшу експлуатацію ліфта надається на термін від 12 до 18 років, залежно від висновків експерта.
Крім оновлення кабіни, в межах робіт працівники підрядної організації також замінили двері ліфта на першому поверсі й тут же встановили тактильну кнопку виклику ліфта. Також замінили лебідку, канати, обмежувачі швидкості, пульти управління та встановили нову шафу керування ліфтом. Станція та лебідка – турецького виробництва.
«Особливість цієї модернізації в тому, що це вже третій ліфт, де ми цього року ставимо станції керування з частотним перетворювачем. Якщо стара лебідка зупиняла ліфт механічним способом, то тепер це робить станція керування, завдяки чому ліфт працює більш плавно. Крім того, такі станції дають до 20 % економії електроенергії та зберігають інформацію про всі аварійні зупинки підйомника. Тобто можна буде подивитися, через що виникла та чи інша зупинка: чи то збій в напрузі, незакриті двері, технічні несправності, тож ефективніше реагувати на ситуацію», – каже начальник виробничо-технічного відділу «Вінницяміськліфт» Михайло Салімон.
Цього року, за його словами, КП «Вінницяміськліфт» встановили вже три такі станції. Минулого року – ще 12.
Крім того, в межах робіт, працівники в ліфті замінили освітлення на енергоощадне, встановили нові кнопки в ліфті, нові поверхові кнопки виклику, а також систему безпровідної диспетчеризації, з допомогою якої можна напряму зв’язатися з диспетчером аварійної служби.
Наразі ремонтні роботи перебувають на завершальному етапі. Крім того, найближчим часом в місті планують розпочати капітально-відновлювальний ремонт ліфта в житловому будинку за адресою: вулиця Д. Майбороди, 37.
Загалом з початку року в обласному центрі уже капітально відремонтували підйомники за адресами: вулиця А. Кримського, 48, вулиця Академіка Янгеля, 73 та вулиця Келецька, 124. Крім того, кілька ОСББ оновили свої ліфти, зокрема щити кабін, за власною ініціативою та коштом.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook