Гризуни — часта проблема міських жителів. Багато хто помилково думає, що щури й миші з’являються тільки у неохайних власників, але насправді корені проблеми йдуть куди глибше. Уся справа в міському середовищі — звалища, смітники, забруднені вулиці.
Гризуни не лише псують зовнішній вигляд квартири, але і переносять небезпечні віруси. Запідозрили їх наявність у власному будинку? Служба з боротьби з гризунами допомагає помітити, ліквідувати й провести якісну профілактику подальшої появи шкідників.
Чому з’являються шкідники й чим вони небезпечні
Ознаки гризунів у будинку — не завжди провина мешканців. Вони приживаються у багатоповерхових будинках з недоглянутою вентиляцією, покинутим сміттєпроводом — будь-які негативні наслідки брудного будинку і вулиці збільшують небезпеку в рази.
Оскільки міське середовище — улюблене місце тварин, можливість отримати таких неприємних сусідів є у кожного городянина. А далі вони розповзаються від однієї теплої квартири з їжею в іншу. Найчастіше працівники знаходять тварин в щілинах, будь-яких порожнечах або виїмках. Будь-які нещільно підігнані матеріали стануть відмінним місцем для їх гнізда — ви можете побачити сліди їх зубів на каменях, пластиці й навіть цеглі.
Такі затишні куточки роблять мишей майже невидимими для людей. Попри це, вони усі також несуть велику небезпеку. Багато гризунів не лише агресивні, але і небезпечні. За статистикою, одна доросла особина переносить близько 9 хвороб, включаючи тиф, туляремію, сальмонельоз, сказ і лихоманку. Зараження відбувається в декількох випадках:
- при взаємодії з пилом, що містить виділення шкідників. Також небезпека може очікувати під час прибирання, контакту з сіном або ганчірками, а також при прибиранні хмизу і гілок в льосі або при зборі врожаю;
- при вживанні води, з якою взаємодіяв щур або миша. Не залишайте відкритими пляшки з водою, посуд і каструлі — це усе може стати чинником ризику. Заздалегідь кип’ятіть воду і ретельно мийте усі харчові продукти — фрукти, овочі. Бережіть крупи й хліб в закритих пакетах і банках;
- при прямому контакті з тваринами. У такому разі збудники небезпечних захворювань можуть проникнути через дихальні шляхи, слизові або відкриті рани. Щобільше, дикий гризун може бути агресивним — а укуси тварин ще небезпечніше, ніж простий контакт з ними.
Методи боротьби зі шкідниками
Багато хто порівнює процес очищення приміщень від гризунів з боротьбою з тарганами й комахами. Частково ці методи боротьби схожі, проте у випадку з гризунами є ще декілька способів зловити їх:
- Механічні засоби. Мишоловки й щуролови, приманки та клейова пастка — усі ці прилади працюють вже довгі роки й відмінно справляються зі своїм завданням. Їх розставляють точково по усій площі приміщень і регулярно перевіряють.
- Гранули з отрутою та ультразвукові відлякувачі. Звичайно, ви можете використовувати отруту, куплену в магазині. Проте, це підвищує ризик отруїти людину і своїх домашніх улюбленців. Для роботи з отрутами краще притягати спеціально навчених людей, щоб понизити ризик для здоров’я мешканців. Плюс же відлякувачів в тому, що вони стануть відмінною профілактикою, а також забезпечать більш «м’який» підхід, не шкодячи людині або його вихованцям, оскільки використовують ультразвукові частоти, недоступні їх слуху.
Процес очищення приміщення від гризунів складається як з роботи майстрів дератизації (підбір засобів, огляд, робота над вогнищем), так і із зусиль мешканців. Для того, щоб шкідники перестали з’являтися у квартирі, досить дотримуватися заходів профілактики.
Профілактика появи дрібних шкідників
Щоб підтримувати житло в порядку і комфорті, скористайтеся нашими порадами, які допоможуть забути про проблему гризунів назавжди:
- дотримуйтеся термінів зберігання блюд і матеріалів;
- працюйте з пилом і гілками тільки в захисній масці;
- регулярно очищайте відділення для фруктів і овочів. Якщо ви зберігаєте їх не в холодильнику — робіть це частіше;
- регулярно проводьте вологе прибирання, розморожуйте холодильник і перебирайте усі крупи.
Гризуни — бич міських квартир і будинків. Позбавитися від них в домашніх умовах непросто. Наші фахівці активно впроваджують нові технології дератизації, що допомагає справлятися з роботою швидко і якісно.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook