Перші дні немовляти – це особливо радісний та водночас тривожний період для батьків. Окрім комфорту та любові, малюкові необхідно забезпечити належний догляд. Часто молодим батькам бракує досвіду і вони схильні пропускати надзвичайно тривожні симптоми, що можуть привести до серйозних наслідків. Наприклад, вранці, після пробудження малюка, помітні слизові виділення білого, жовтуватого, світло-коричневого відтінків, вії злипаються, малюк неспокійний та часто протирає очі, легка припухлість повік тощо. Навіть якщо після промивання виділення з’являються повторно.
Якщо так сталось, що закисають очі у немовляти, необхідно найперше з’ясувати причину. Зазвичай лікарі розглядають три найбільш ймовірні причини закисання очей у дітей:
- Фізіологічна. Пов’язана з природним станом немовляти в перші дні життя. Відразу після першого плачу новонародженого повинна розірватися ембріональна тканина, що захищає слізний канал. Якщо цього не відбулося вчасно, тоненька мембрана розсмоктується кілька днів, але цей процес здатний спровокувати закисання.
- Інфекційна. Будь-яка інфекція, що потрапила в око малюка, здатна викликати неприємні симптоми. Причиною можуть стати відсутність гігієнічних умов, брудні руки або неправильний догляд. При підозрі на інфекцію важливо якнайшвидше звернутися до офтальмолога. Також до закисання очей призводить вірусна інфекція, наприклад ГРВІ або ГРЗ. У деяких випадках вона переходить на органи зору і викликає сльозоточивість і закисання.
- Алергічна. Алергія у дітей – не рідкість, реакція може виникнути на синтетичні тканини, домашніх тварин, пил, косметичні засоби. Якщо алергічна реакція раніше не спостерігалося, згадайте, можливо ви підклали в ліжечко нову іграшку або змінили засоби гігієни.
Що робити при закисанні очей у малюка?
Найпершою допомогою можуть стати відвар з трави ромашка або календули. Їх достатньо запарити кип’ятком, дати охолонути до кімнатної температури та намочити ватні диски у настої, злегка протерти малюку очі. Якщо причина закисання – інфекція, необхідно застосовувати медикаменти. А у разі підозри на алергію – знайти та усунути потенційні алергени.
Методи профілактики
Щоб не допустити появу закисання очей у малюків, варто щодня вранці та ввечері промивати діткам очі. Це може бути звичайна кип’ячена вода кімнатної температури або відвар трав. Протирати око слід від зовнішнього кута до внутрішнього. На кожне око брати окремий ватний диск. Також слід регулярно проводити прибирання і підтримувати вологість в приміщенні де перебуває малюк на належному рівні, уникати переохолодження, по можливості виключити контакт дитини з хворим членом сім’ї.
Батькам варто пам’ятати, що вчасне виявлення хвороби та звернення за фаховою допомогою є запорукою швидкого одужання малюка та його міцного здоров’я у майбутньому.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook