У Британії почали випробовувати на людях вакцину від раку шкіри

У Великій Британії проводиться важливе випробування першої в світі “персоналізованої” мРНК-вакцини проти найнебезпечнішої форми раку шкіри – меланоми. Науковці розпочали останній етап випробувань. Вакцина РНК-4157 (V940) – індивідуальна терапія. Її склад змінюється відповідно до особливостей кожного пацієнта.

Про це пише ТСН.

Для персоналізації вакцини вчені використовують штучний інтелект, який аналізує гени із зразка пухлини пацієнта. Результатом є спеціальний ін’єкційний препарат, який відповідає особливостям злоякісного новоутворення хворого. Надалі вакцину використовують у комплексі з іншими засобами.

“Це абсолютно індивідуально для пацієнта – ми не можемо дати цю вакцину наступному пацієнтові в черзі, оскільки це не спрацює. Ці речі надзвичайно технічні та точно створені для пацієнта”, – каже докторка Хізер Шоу, дослідниця Університетського коледжу Лондона.

Вакцина створена для відповідності унікальній генетичній сигнатурі пухлини окремого пацієнта, і працює, інструктуючи організм виробляти білки або антитіла, які атакують омаркери або антигени, виявлені лише на цих ракових клітинах.

Випробування вакцини в Британії має на меті залучити принаймні 60-70 пацієнтів у Лондоні, Манчестері, Единбурзі та Лідсі. Пацієнти, які беруть участь у дослідженні, повинні були хірургічно видалити меланому високого ризику протягом останніх 12 тижнів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook