Сьогодні, 7 березня, у Вінницькому терцентрі відбувся важливий та патріотичний захід, присвячений великому українському поету Тарасу Шевченку з нагоди його 210-річчя. На заході літні мешканці Вінниці виступали з віршами та співали пісні, що відображали глибокі почуття патріотизму та любові до рідної землі. Крім того, всі присутні приєдналися до виготовлення захисних маскувальних сіток, демонструючи єдність та спільну турботу про благополуччя своєї країни.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Активну участь у Шевченкових читаннях взяли відвідувачі гуртка української мови та вокально-хорового ансамблю. Літературний вечір об’єднав вінничан та внутрішньо переміщених осіб у єдиній меті – вкотре нагадати, який великий спадок нам залишив український письменник та художник Тарас Шевченко. Також акцентували на тому, що його ідеї та твори вплинули на розвиток української культури та ідентичності і є актуальними у сучасному контексті.
Організатори нагадали й про основні та цікаві факти з біографії Тараса Шевченка – його дитячі роки, навчання, службу в армії та взаємодію з видатними особистостями того часу.
А бабусі та дідусі Терцентру не лише декламували вірші на пам’ять українською, польською та англійською мовами, а й розповідали, як вони познайомились із його творчістю. Однією з таких була Наталія Чорниця. За її словами, вона змалку бачила у своєї бабусі «Кобзарі».
«”Кобзар” – настільна книга у нашій родині. Я пам’ятаю, що у бабусі в хаті були екземпляри різних розмірів. А кишеньковий “Кобзар” мав навіть наш їздовий у населеному пункті», – каже Наталія.
Учасниці гуртка української мови при Терцентрі Світлана Степанюк та Олена Бабенко підкреслили, що своїм онукам вони розповідають про великого українця та його здобутки, виховуючи у них відчуття любові та патріотизму до рідного слова.
Як зазначила організаторка дозвіллєвої діяльності Терцентру Ганна Плотицька, учасники заходу, окрім співів та читання віршів, зробили практичний крок у напрямку допомоги нашим Захисникам та Захисницям – плели маскувальні сітки.
«Сьогодні ми вплели у маскувальну сітку свою материнську та батьківську любов. А також палке полум’яне Шевченкове слово, яке буде захищати наших хлопців та дівчат на фронті», – підкреслює Ганна Плотицька. Також вона зауважила, що це вже сьома така сітка, яку виготовляють за недавній час.
А завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Вікторія Вдовцова зазначила про вагомий внесок Тараса Шевченка для сучасності.
«Його спадщина живе в душах тих, хто продовжує прагнення до високих гуманістичних цілей та захисту національних цінностей. А також через його невмирущий вплив на культуру, мову, соціальну свідомість та художнє вираження», – підкреслює Вікторія Вдовцова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook