Сьогодні, 24 листопада, депутати міської ради на черговому засіданні сесії проголосували за затвердження нової «Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді ВМТГ на 2024-2026 роки».
Її мета – формування у дітей та молоді громади національної ідентичності, оборонної свідомості, громадянської стійкості на основі суспільно-державних цінностей України.
«Це важливе рішення, яке направлене на національно-патріотичне виховання наших дітей та молоді. Зокрема, це і психологічна підтримка найменших мешканців громади, в тому числі і вимушених переселенців», – зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
За словами начальниці відділу молодіжної політики Юлії Мончак, нова Програма націлена на максимальну залученість молоді в життя громади і передбачає заходи, які стимулюватимуть молодих вінничан та вінничанок жити в Україні та працювати на її відновлення та розвиток.
«Війна, розв’язана російською федерацією проти України, призвела до надзвичайної уваги щодо розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді, оскільки це є важливим чинником національної безпеки та зміцнення держави. Загалом національно-патріотичне виховання дітей та молоді покликане сформувати в особистості високу відповідальну громадянську позицію, патріотичну свідомість, почуття любові до Батьківщини та готовність захищати національні інтереси, незалежність та територіальну цілісність України. Отож, сьогодні патріотичне виховання дітей та молоді є важливим для зміцнення єдності національної ідентичності, сприяє формуванню почуття належності до власної історії, мови, культури, традицій і національних цінностей, що в сучасних умовах має високу актуальність», – каже начальниця відділу молодіжної політики Юлія Мончак.
Також вона додала, що Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької міської ТГ передбачає різнопланові заходи, спрямовані на:
- підвищення рівня позитивного світогляду дітей та молоді на основі почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовно-моральних, культурних, загальнолюдських цінностей;
- залучення до національно-патріотичних заходів громади молодих людей з числа ветеранів війни, які брали участь у заходах необхідних для забезпечення оборони України;
- створення умов для ефективної взаємодії між організаціями, об’єднаннями та установами пов’язаними з патріотичним вихованням дітей та молоді;
- підвищення соціальної активності дітей та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб;
- поширення та популяризація вітчизняних художніх та документальних фільмів серед дітей та молоді громади.
“В результаті, маємо отримати свідоме підростаюче покоління, яка планує розбудовувати та зростати в мирній Україні”, – підсумувала Юлія Мончак.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook