21 червня в обласному главку поліції правоохоронці та громадськість обговорили способи протидії шахрайствам та дії громадян у випадку потрапляння на «гачок» зловмисників.
Про це інформує Місто, посилаючись на ГУНП у Вінницькій області.
Учасниками заходу стали поліцейські слідчого управління, відділу дізнання обласного главку поліції, кіберполіції, а також волонтери, представники громадських організацій та ЗМІ.
Кіберполіцейський Богдан Данілов розповів присутнім про найпоширеніші види кібершахрайств та проєкт «МРІЯ», який створено для протидії російським окупантам у медіапросторі (https://t.me/stoprussiachannel).
Правоохоронець зазначив, що популярною схемою незаконного отримання доступу до персональних даних громадян та їх рахунків є фішинг.
Ознакою того, що сайт є фішинговим може вказувати будь-яка відмінність в URL-адресі (зайві символи, неправильне написання). Користувачам варто завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями та не вводити конфіденційні дані. Адже зловмисник в реальному часі може бачити та зчитувати дані, які людина вводить для реєстрації.
Якщо все ж необхідно перейти на сайт банку чи іншої організації, адреса якого зазначена в посиланні, у пошуковій системі необхідно ввести назву потрібного сайту і лише тоді переходити на вебресурс.
Заступник начальника відділу дізнання обласного главку поліції Андрій Тесля розповів про «побутові» шахрайства. Поліцейський нагадав, що псевдопродавці вигадують різноманітні схеми аби незаконно збагатитись коштом довірливих громадян.
Майор поліції зауважив на необхідності збереження доказової бази та її передачі до правоохоронців: інформація про зловмисника, посилання на його акаунт, скріни листування та дописів, а також будь-які фактичні дані, які допоможуть встановити особу.
Заступник начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління обласного главку Володимир Десятник розповів присутнім як зловмисники «адаптуються» до сучасних потреб і видозмінюють схеми в умовах війни не гребуючи навіть тим, що рятує життя.
Якщо вас ошукали, найперше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію, зібравши якомога більше доказів шахрайських дій. Ви можете зателефонувати за номером 102 чи особисто звернутися до підрозділу поліції за місцем проживання або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції (https://ticket.cyberpolice.gov.ua).
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook