14 квітня, міський голова Сергій Моргунов проінспектував сховище у Вінницькій міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, де завершили капітальний ремонт. Герметична захисна споруда розрахована нормативно на сто осіб.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України виникла необхідність у створенні безпечних умов для мешканців Вінницької міської територіальної громади. Зокрема, тривала робота і з відновлення занедбаних споруд цивільного захисту радянських часів. Серед них – і приміщення на території міської клінічної лікарні швидкої допомоги.
«Фактично приміщення не експлуатувалося 20 років. Були проведені достатньо великі обсяги робіт, встановлено вентиляцію, встановлено альтернативне джерело живлення – генератор. У разі небезпеки тут можна буде перебувати й пацієнтам, і медичному персоналу, але саме головне те, що тут можна буде у разі необхідності проводити операції та лікувати людей», – зазначив Сергій Моргунов.
Директор департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Ігор Откидач зазначив, що попри те, що укриття було у жахливому стані, після капітального ремонту воно повністю відповідає всім вимогам.
«Це приміщення старе, воно було збудоване ще у 1977 році. Коли ми сюди прийшли, воно було непридатне для використання, не було підлоги, були пошкодженні стіни. Саме найважче було відвести воду з цього об’єкта. Наш департамент ніколи не працював над такими об’єктами, він був одним із перших, але я вважаю, що ми впорались з поставленою задачею», – зазначає Ігор Откидач.
Були проведені демонтажні роботи, вивезено сміття, проведено лікування залізобетонних конструкцій також виконано опорядження вхідних груп, проведено реставрацію противибухових дверей, проведено монтаж системи вентиляції, встановлено дизель-генератор потужністю 80 кВА. Також були встановленні металопластикові й протипожежні внутрішні двері, проведений капітальний ремонт санвузлів та встановлено баки для питної та технічної води. З настанням сприятливих погодних умов розпочнуться роботи з облаштування зовнішнього благоустрою.
«Ця лікарня переважно хірургічного профілю, тому операційна також має бути продубльованою і в захисних приміщеннях. Маємо необхідний запас функціональних ліжок, які будуть розставленні відповідно до схеми, яка буде найкраще використовувати наявні приміщення, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. – Міський голова вказав на певні моменти, які слід покращити, зокрема, вентиляційного обладнання та генератора».
Також він зазначив, що Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги наразі повністю забезпечена укриттями, що створює безпечні умови для всіх пацієнтів та медичних працівників під час повітряної тривоги.
«Ми будемо продовжувати працювати по питанню покращення умов в захисних спорудах, так – вже на завершальному етапі аналогічні роботи по першій міській лікарні. Це важливий момент з точки зору безпеки вінничан, безпеки пацієнтів та медиків», – підкреслив Сергій Моргунов.
Для довідки:
Згідно зі ст.32 Кодексу цивільного захисту України, сховище – це герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.
Укриттю у сховищах відповідно закону підлягають, зокрема, працівники суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту, а також хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook