У Вінниці, на випадок екстрених ситуацій, створено декілька видів оповіщень населення. Задля безпеки жителів, у Вінницькій територіальній громаді запровадили декілька сигналів тривоги для сповіщення про різні види небезпеки. Окрім сирени, що попереджає про повітряну тривогу, є ще три види сигналів.
Варто звернути увагу на наступні сигнали, які сповіщають про конкретний вид небезпеки:
- Дзвін набат – ядерна небезпека;
- Церковний дзвін – хімічна атака;
- Гудок потяга – евакуація з міста.
У разі відсутності світла, телефонного зв’язку, телевізійної трансляції, чи збоїв в роботі зовнішньої системи оповіщення, у Вінниці передбачено альтернативний варіант інформування мешканців. У департаменті цивільного захисту закликають вінничан придбати радіоприймачі на батарейках, оскільки всю необхідну інформацію можна буде почути на радіо «Місто над Бугом» на частоті 101,8 МГц.
Перше, що мають зробити вінничани – увімкнути радіо «Місто над Бугом» на частоті 101,8 МГц. Радіосигнал можна отримати через автономні приймачі, телефони, які мають відповідні характеристики, радіо в автомобілі. Також трансляція доступна і через ті приймачі, які приєднані до проводової радіомережі (такий доступ мають люди, які й досі залишають абонентами проводового мовлення).
«Ми закликаємо не нехтувати власною безпекою і при повітряній тривозі одразу прямувати в укриття, – каже директор департаменту цивільного захисту Олег Парфілов. – Потрібно, щоб вінничани знали, які звуки лунатимуть при різних видах небезпеки. Після сповіщення варто увімкнути місцеве радіо або телебачення. Окрім того, потрібно наголосити, що у випадку відсутності світла та мобільного зв’язку або виведення з ладу системи централізованого оповіщення всю необхідну інформацію можна буде почути на радіо «Місто над Бугом».
Варто також зазначити, що у разі екстреної ситуації в місті буде організовано оповіщення у місцях масового скупчення людей за допомогою засобів гучномовного зв’язку спецавтомобілів та електромегафонів. У такому випадку слід негайно перейти до укриття.
Нагадаємо, що у Вінниці для того аби люди могли швидко знайти найближче місце, де можна перечекати «повітряну тривогу» створено мапу приміщень для тимчасового перебування населення під час сигналу «Повітряна тривога».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook