Після нового року українці зустріли рекордне тепло. Але уже кілька днів на вулиці холодна та сніжна зима. Уже кілька днів пориви вітру на Вінниччині сягають 15-20 м/с, що відповідає першому рівню небезпечності (жовтий). Про небезпеку попереджали синоптики та рятувальники.
Ранок 11 січня розпочався з ожеледиці.
“У вівторок з 14:00 вони почали прибирати місто від снігу та обробляти протиожеледними засобами дороги та зупинки громадського транспорту. До цих робіт задіяли 44 одиниці снігоприбиральної техніки. Закликаю водіїв не паркувати авто на узбіччях, щоб не перешкоджати роботі комунальників”, — каже начальник відділу утримання об’єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Вячеслав Хілінський.
Цієї зими дещо змінились алгоритми обробки вулиць під час снігопадів та ожеледиці. Така потреба виникла, оскільки через війну підприємство “Артемсіль” припинило свою діяльність, і тепер технічну сіль в Соледарі, де зараз тривають важкі бої з окупаційними військами, видобувати неможливо. Тож всі міста країни перелаштували ланцюги постачання та змінили підходи до прибирання своїх вулиць.
“Запаси солі ми використовуємо більш ощадливо, робимо піщано-соляну суміш. Комунальні працівники викладаються на всі 100% навіть за таких складних умов, як зараз. До прикладу, цієї ночі по місту ми внесли 539 тон протиожеледних матеріалів. До третьої ночі йшов крижаний дощ і деякі автівки зробили по 11 виїздів. Як результат: на ранок ми доклали максимум зусиль, щоб не було обледеніння і люди могли без перешкод пересуватися містом, транспортна компанія випустила свій рухомий склад. Варто також додати, що мінімізація солі при обробці вулиць та доріг значно екологічніша та дешевша”, — розповідає директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрій Семенюк.
Паралельно комунальники працюють і на дворових територіях: розчищають тротуари, проходи, під’їзні шляхи, додають у департаменті житлового господарства ВМР. Задіяні до прибирання понад 300 двірників ще з шостої ранку.
Як зменшити ризик травм в ожеледицю – дієві поради від рятувальників
- Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні – впасти.
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.
- Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
- При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
- Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар. У такий час і водіям важче вправитися з керування авто.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам’ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а можливо – і до загибелі.
- Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У такому стані травми частіше всього важкі. Люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.
- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
- Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть свої кінцівки. А якщо впасти все ж таки пощастило, пам’ятайте про правила, які можуть врятувати від сильного травмування.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook