60 тисяч гривень фінансової допомоги отримали 7 підприємців/иць, чий бізнес постраждав через ракетний удар по Вінниці 14 липня цього року. Серед них передусім ті власники і власниці бізнесу, котрі працювали в Будинку побуту «Ювілейний», що зазнав значних пошкоджень. За грантові кошти, які Фонду громади «Подільська громада» вдалося залучити в рамках проєкту «Працюємо далі», підприєм(и)ці закупили, відремонтували, відновили пошкоджене обладнання, устаткування, інструменти і вже повернулися до роботи. Для кожного і кожної з них грантова підтримка стала не тільки матеріальним підсиленням, але й мотивацією до відновлення власної справи, каже голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова. Адже головне завдання проєкту полягало в тому, щоб допомогти власникам/цям бізнесу, які постраждали від теракту, стати на ноги і продовжити працювати.
«Ракетний удар від російських окупантів забрав життя мирних людей, понищив будинки, автомобілі, залишив без обладнання, технічного забезпечення до пів сотні підприємців/иць, котрі працювали в Будинку побуту «Ювілейний». І ми розуміли, що маємо їх підсилити, – каже Олена Данілова. – Так народився проєкт «Працюємо далі», що покликаний підтримати людей, які практично втратили свій бізнес, але зберегли силу і знайшли сміливість працювати далі. Так, 60 тисяч гривень – це невеликі кошти, але водночас гарна мотивація для того, щоб розпочати відновлення власної справи, працювати, заробляти і розвивати наше рідне місто».
Учасниця проєкту, власниця взуттєвого магазину Надія Чабан розповідає, що завдяки грантовій підтримці та власним заощадженням вони повністю оновили стелажі під взуття. Зізнається, що після трагедії важко було повернутися на робоче місце, але як керівниця вона мусила це зробити, бо мала колектив, який потребував роботи, і товар, який треба було реалізувати, щоб заплатити людям зарплату. «Ми з онукою керуємо магазином, а дівчата консультують покупців. Взуття реалізуємо українського виробництва, зокрема з Харкова. Після ракетного удару був шок і саме колеги з Харкова найбільше підтримали. А потім допоміг Фонд громади «Подільська громада», який надав грантові кошти. Вони перекрили практично половину вартості виготовлення стелажів. І це було суттєво – матеріально і передусім морально, бо більше ніхто не допомагав, а «Подільська громада» першою запропонувала підтримку, за що їй дуже вдячні».
У приміщенні через дорогу, фактично в самому Будинку побуту «Ювілейний» діяльність у сфері фотопослуг здійснює Павло Фрумкін. Приміщення його фотоцентру зазнало значних пошкоджень. Другий офісний поверх залишився без вікон і внутрішніх перегородок, знищені меблі, техніка. На першому поверсі, де здійснюється торгівля і обслуговування клієнтів, також ударною хвилею винесло вікна, знищено товар та обладнання. Але, як каже Павло, головне, що всі співробітники колективу залишилися живі, на щастя, ніхто не загинув.
«Я сам на момент вибухів був на першому поверсі «Ювілейного». Перші 5–10 хвилин оговтувався від шоку, а потім почав обдзвонювати дівчат з бухгалтерії, продавців, консультантів. У нас великий колектив і всі були на робочому місці. Про масштаби руйнування і втраченого майна тоді навіть не думав, єдине питання, яке було на той момент, чи всі живі, – розповідає підприємець. – Ми втратили дуже багато, фактично цілим залишився тільки виробничий цех у підвалі, а приміщення на першому і другому поверхах зазнали значних руйнувань. Але є колектив, є бажання працювати і є підтримка від Фонду громади «Подільська громада», яка дозволила нам оновити обладнання. За отримані кошти ми придбали два багатофункціональні апарати (потужні сучасні ксерокси). А підприємиця Олена Ткачук, з якою співпрацюємо, закупила прес для сувенірної продукції, ріжучий плоттер і сканер».
Серед тих, хто отримав грантову підтримку, також є ювелір Максим Широков. Його майстерня розташовувалася на першому поверсі «Ювілейного». Від неї не залишилося нічого. Тому майстер, який дивом залишився живим, після відновлення власних сил винайняв нове приміщення. Із жовтня він ремонтує та виготовляє золоті та срібні вироби на ринку «Урожай». За оренду платить власні кошти, а за рахунок грантової підтримки закупив необхідне для роботи обладнання.
«Розпочати бізнес з нуля важко. Після вибухів згоріло не лише обладнання, а й вироби людей, за які довелося віддати власні кошти. Було страшно, чи прийдуть клієнти на нове місце, чи вистачить замовлень, коштів, – каже Максим. – На відновлення власної справи витратив понад 300 тисяч гривень. З них – 60 тисяч отримав від Фонду «Подільська громада». Багато інструменту зміг закупити за ці гроші. Хоч і вживаного, але все одно воно є. Зокрема придбав інструмент, який розкачує та зменшує кільця, лампу, магнітну головку для чистки кілець, звукову мийку. Розпочинаю власну справу з початку». Нагадаємо, що загалом у рамках проєкту «Працюємо далі» 7 підприємств отримали фінансову допомогу в розмірі 60 тисяч гривень на відновлення власної справи. Серед них Широков Максим (ремонт та виготовлення ювелірних виробів), Негур Інна (технічне забезпечення святкових заходів та концертів), Скрипник Тетяна (ремонт та пошив одягу, військового атрибуту), Зеленько Віталій (хімчистка і прання), Чабан Надія (роздрібна торгівля взуттям), Фрумкін Павло (комерційна діяльність у сфері фотопослуг), Ткачук Олена (торгівля канцелярськими товарами, виготовлення сувенірної продукції).
Згідно з умовами проєкту підприєм(и)ці, які отримали грантові кошти, зобов’язуються перерахувати восени 2023 року на рахунок Фонду 5 тисяч гривень як благодійну пожертву. Ці кошти будуть витрачені на стипендіальну програму для молоді.
Проєкт «Працюємо далі» реалізується в межах проєкту «Екстрена підтримка фондів громад» у рамках Угоди між Фондом Ч.С. МОТТА та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook