Вінничани збирають теплі речі для жителів Київщини та Чернігівщини. Зініціювали збір подружжя Вʼячеслава Темляєва та Ксенії Масловської. Після того, як побачили репортаж про розбомблені російською армією села — вирішили допомогти їхнім мешканцям. Спершу гумдопомогу збирали самі, згодом долучилася й вінницька журналістка Ірина Ярошинська. Про це повідомляє “Суспільне”.
Вперше, гуманітарну допомогу, подружжя Ксенії та Вʼячеслава, передали навесні на Київщину.
“Ідея виникла вже давно, я побачив сюжет про село Мощун. Дуже важкі кадри. Я вирішив, треба допомогти, зібрали багато продуктів і завезли туди”, — говорить вінничанин Вʼячеслав Темляєв.
Свій гараж подружжя тимчасово перетворили на склад. Наразі тут відсортовують одяг. Ксенія говорить, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну їхня родина надавала прихисток біженцям. Зараз допомагають теплими речами.
“Звичайно не було мови про те, чи потрібно жертвувати своїм часом. Наші хлопці на передовій жертвують своїм життям. Це мінімальна допомога, яку може дати наша сімʼя, щоб перемогти цю біду й орду”, — каже вінничанка Ксенія Масловська.
До збору гуманітарної допомоги долучитися вінничанка Наталя Тукало. Жінка принесла теплі речі. У пакунках — светри, штани, верхній одяг.
“Українці своїх не кидають, ні на полі бою, ні коли холодно. Будемо допомагати, щоб теплі речі комусь допомогли, щоб зігріли не тільки тіло, а й серце”, — каже вінничанка Наталя Тукало.
Збирає речі в різних точках міста й вінницька журналістка Ірина Ярошинська. На своїй сторінці в соцмережі розмістила відповідний пост. Відгукнулось чимало вінничан. Серед них і Тетяна Войтюк. Жінка — продавчиня в магазині. Разом зі своїми колегами окрім теплих речей, зібрали ковдри, подушки та постільну білизну.
“Ми з колегами домовилися, що їм допоможемо. Ми вирішили подарувати тепло, добро тим людям, які цього потребують”, — говорить продавчиня Тетяна Войтюк.
Окрім теплих речей, які Ірина збирала протягом чотирьох днів, закупили і продукти, говорить Ірина Ярошинська.
“Люди принесли картоплю, яблука, цукор, олію, памперси. В Чернігівській області проживає 28 багатодітних сімей, в яких виховується від 5 до 12 дітей. Вони залишились там і дуже потребують допомоги. Люди на Чернігівщині просять тушкованку в жерстяних банках. Скло не зручно”, — говорить журналістка Ірина Ярошинська.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook