Акціонерне товариство «Вінницягаз» наголошує вінничанам, що в опалювальний сезон необхідно приділити увагу перевірці димових та вентиляційних каналів, оскільки від їх правильної роботи залежить безпека та здоров’я споживачів.
Найбільше випадків отруєння чадним газом фіксується саме через порушення тяги при експлуатації газових приладів. При несправних ДВК шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож димові та вентиляційні канали повсякчас мають бути цілими та справними. Отруєння чадним газом – річ дуже небезпечна. Він не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути.
Найбільш поширений симптом при отруєнні чадним газом – головний біль. Можливі запаморочення та втома, утруднене дихання, задишка, сухий кашель, нудота та блювота. Більш серйозні симптоми – втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості.
Для того аби уникнути отруєння чадним газом потрібно дотримуватись простих правил:
- Провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади;
- Слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. У разі необхідності їх необхідно прочищати та ремонтувати, перевіряти щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги;
- Регулярно оглядати димоходи і вентиляційні канали та очищати їх від криги;
- Не використовувати газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу;
- Не перевіряти тягу у вентиляційних каналах запаленим сірником;
- Не залишати без нагляду працюючі газові прилади;
- Не встановлювати витяжки у вентиляційні канали за наявності газових котлів (щоб уникнути утворення оберненої тяги з потраплянням чадного газу в приміщення);
- Не користуватись несправними газовими приладами;
- Не використовувати для сну кухні та приміщення, де встановленні газові прилади;
- Не обігрівати домівку за допомогою газової плити, та не сушити білизну над плитою;
- Не переміщати, не встановлювати та не ремонтувати газові прилади самовільно;
- Відчувши запах газу, потрібно закрити газові крани і провітрити приміщення. Ні в якому разі не можна запалювати вогонь, не вмикати і не вимикати електроосвітлення і електроапаратуру. У таких випадках потрібно викликати аварійну службу за телефоном 104.
Визначити концентрацію чадного газу в приміщенні неможливо без спеціальних приладів. Тому, при найменших підозрах на небезпеку потрібно телефонувати за номером 104.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook