14 жовтня в Україні відзначають День захисників та захисниць. Як правильно виховувати школярів, аби не перетягувати з радянської школи “традиції” формальних привітань хлопчиків? Як треба говорити з дітьми про справжній сенс цього свята, щоб виховати справжніх патріотів своєї країни?
В ефірі Українського Радіо ці питання прокоментувала Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, заступниця голови комісії Ради Європи з питань гендерної рівності, докторка юридичних наук, професорка.
14 жовтня ― це не про свято, а про захист. Захист нашої держави. Як сказала одна з відомих психологинь: не все, що відзначається на державному рівні, варто дублювати в школі. Але говорити про цей день та шанувати наших захисників і захисниць обов’язково потрібно. Ми говоримо сьогодні про освітній процес, про школу, і дуже важливо, щоб дорослі учасники цього процесу ― вчителі й батьки ― розуміли справжній сенс цього дня, який було запроваджено 2014 року на противагу радянському дню 23 лютого.
Свято було встановлено на відзначення саме захисників, які боронять кордони України, бо тоді вже почалась агресія Росії на сході та півдні нашої держави. Минулого року назву свята було змінено на День захисників та захисниць, адже ми шануємо і чоловіків, і жінок, які захищають нашу країну. Як зазначає Ганна Маляр, заступниця Міністра оборони, приблизно 15% Збройних Сил України ― це жінки. Сьогодні служать близько 30 тисяч, а на передньому краї перебуває близько 5 тисяч жінок. Це великі цифри, до того ж у нас дуже міцний ветеранський рух. Тому абсолютно безглуздо у школах на 14 жовтня вітати виключно хлопчиків, та й взагалі безглуздо їх вітати, поки вони не є захисниками.
День захисників і захисниць ― це день, коли ми шануємо і жінок, і чоловіків, які стоять на охороні нашої держави. Це не лише день військових, тому що захищають нашу країну і цивільні люди, і волонтери, і медики. До речі, цьогоріч у серпні Президент України відзначив нагородами навіть дітей, які допомагали дорослим захищати Україну від російської навали.
Що робити в школі 14 жовтня? Не дарувати подарунків. Обговорити, хто такі захисники та захисниці України. Обов’язково наголосити на тій імперській політиці, яку проводить і поки що буде проводити сусідка Росія, котра протягом століть розглядала Україну як частину своєї території та втілювала загарбницьку або знищувальну політику щодо України та українців.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook