Зараз триває процес подання декларацій для посадових осіб. Повідомляємо про зміни у формі декларації. Після оновлення, що відбулося першого грудня 2021 року, в декларації з’явився блок полів «Інформація для ідентифікації за межами України». Щоб у вас не виникало проблем із заповненням цього блоку, зібрали відповідні рекомендації НАЗК.
Про це повідомляє відділ з питань запобігання та виявлення корупції ВМР.
Де та як потрібно зазначати інформацію про закордонний паспорт у декларації?
У блоках полів «Для ідентифікації за межами України» зазначаються відомості про варіанти написання латиницею прізвища, імені, по батькові (за наявності), а також відомості про відповідні документи, які посвідчують особу.
Якщо у вас у члена вашої сім’ї є закордонний паспорт будь-якого зразка або інший документ, за яким особу можна ідентифікувати за кордоном (наприклад, дипломатичний паспорт України, посвідка на проживання, карта поляка, паспорт громадянина іншої держави тощо) – в цьому блоці полів варто обрати позначку «Дані наявні» та заповнити відповідну інформацію.
Зверніть увагу, що поле «ідентифікаційний номер» стосується такого номеру, який присвоєний особі іноземною державою (це може бути номер страхового полісу, PESEL, податковий номер тощо) та не має стосунку до реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), присвоєного особі в Україні.
В яких документах, виданих в Україні, можуть бути зазначені відомості про написання прізвища, імені, по батькові (за наявності) латиницею:
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
– дипломатичний паспорт України;
– службовий паспорт України;
– посвідчення особи моряка;
– посвідчення члена екіпажу;
– посвідчення особи на повернення в Україну;
– тимчасове посвідчення громадянина України;
– посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
– посвідка на постійне проживання;
– посвідка на тимчасове проживання;
– картка мігранта;
– посвідчення біженця;
– проїзний документ біженця;
– посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
– проїзний документ особи, якій надано додатковий захист;
– посвідчення водія.
У декларації також з’явилася позначка “У мене відсутнє громадянство (підданство) іноземної держави, а також документи, які дають право на постійне проживання на території іноземної держави”. Тепер декларанти зобов’язані підтвердити відсутність громадянства (підданства) іноземної держави чи права на постійне проживання або, якщо такі права є, зазначити їх у полях декларації.
Проставлення цієї позначки не залежить від наявності чи відсутності в декларанта відомостей про варіанти написання латиницею прізвища, імені, по батькові та відомостей про відповідні документи, які посвідчують особу.
Відображення інформації про відсутність громадянства (підданства) іноземної держави, а також документів, які дають право на постійне проживання на території іноземної держави було запроваджено Рішенням Ради національної безпеки й оборони від 26.02.2021 «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства».
Нагадуємо, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.
Роз’яснення щодо декларування можна отримати в зручному для себе форматі:
онлайн у Базі знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ або у форматі посібника https://bit.ly/3Ijg9u7;
за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200–06–94;
за електронною поштою [email protected];
Важливо пам’ятати. Необхідно вказати в декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності, володіння та/або користування), а також його вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це завдяки ІТ-інструментам, після чого розпочати перевірку вашої декларації.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook