Наразі у світі зафіксовано п’ять випадків повторного інфікування SARS-CoV-2. Вчені продовжують вивчати механізм взаємодії коронавірусу та імунітету людини. Питань все ще більше, ніж відповідей.
І все ж кожне нове повідомлення про дії коронавірусу, кожне нове дослідження вселяє надію на те, що вченим вдалося дізнатися ще трохи більше. Не стало винятком і дослідження, результати якого нещодавно були опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet. У ньому був детально проаналізований п’ятий на даний момент офіційно підтверджений випадок повторного зараження SARS-CoV-2: пацієнт був знову інфікований за кілька тижнів після того, як уже перехворів COVID-19.
25-річний житель Невади, про якого йшлося у дослідженні, як пише The Lancet, протягом 48 днів був інфікований двома різними штамами коронавірусу. Вперше у нього діагностували SARS-CoV-2 у квітні, молода людина пішла на карантин, після чого було зроблено два ПЛР-тести з негативним результатом.
У червні тест на коронавірус знову виявився позитивним, при цьому вдруге перебіг захворювання був набагато важчим і супроводжувалося високою температурою, головним болем, запамороченням, кашлем, нудотою і розладом шлунка. Пацієнтові знадобилася госпіталізація і киснева підтримка, йдеться у матеріалі.
Автори дослідження дійшли висновку, що перенесене захворювання COVID-19, можливо, не гарантують вироблення повного імунітету. Тому дослідники рекомендують запобігати повторному зараженню.
“Нам ще багато чого невідомо про дію вірусу SARS-CoV-2 і реакції імунної системи, але отримані нами відомості говорять про те, що перенесене захворювання COVID-19 не обов’язково дає захист від повторного зараження”, – говорить Марк Пандорі – співробітник лабораторії з питань громадської охорони здоров’я в університеті Невади і провідний автор дослідження.
Пандорі зазначає, що він і його колеги досліджували лише один випадок повторного зараження, тому отримані результати не дозволяють зробити висновок про універсальність.
До випадку пацієнта з Невади по всьому світу були офіційно підтверджені чотири повторних зараження SARS-CoV-2: у Бельгії, Нідерландах, Гонконгу і Еквадорі, але тільки у пацієнта з Еквадору захворювання вдруге протікало важче, ніж за першої інфекції.
Автори дослідження висувають кілька гіпотез, що пояснюють важче протікання повторного захворювання. За однією з них, пацієнт удруге міг зазнати дуже високого вірусного навантаження, яке викликало більш сильнішу реакцію, або ж зіткнутися з більш вірулентною версією вірусу.
Інша гіпотеза полягає в тому, що причиною важких симптомів при другому зараженні могло стати антитілозалежне посилення інфекції, коли вірус використовує антитіла “господаря” як “троянського коня”: інфекційно підсилюючі антитіла, зв’язуючись з вірусом, не борються з ним, а забезпечують його повніше поглинання клітиною, сприяючи, таким чином, його розмноженню.
Коментарі експертів:
Імунологиня Єльського університету Акіко Івасаки:
Чим більше випадків повторного зараження стануть відомі, тим краще наукове співтовариство зможе зрозуміти, як працює захист і як часто природні інфікування вірусом SARS-CoV-2 сприяють досягненню цього рівня імунітету.
Народна депутатка Яна Зінкевич:
Перший раз я хворіла надзвичайно важко, по шкалі мабуть 8 з 10. Не на швл і вже добре. Вдруге, після першого пережитого випадку все відчувалось на 3-4 з 10, не більше. Другий раз хворієш в рази легше. Шанси померти від ковід, коли хворієш вдруге також ніби менші, згідно з статистикою.
Львівська лікарка Ольга Толох:
У нашому відділенні була пацієнтка, яка перший раз мала коронавірусну інфекцію разом з усією сім’єю, ми її вилікували. Виписали в задовільному стані, з негативним аналізом. Приблизно через місяць вона потрапила до нас удруге… В медицині немає 100% достовірних аналізів, тому як трактувати негативний ПЛР під час виписки, не знаємо. Є ж 30% випадків, коли ПЛР є хибно негативний.
“Місто” запитало у читачів: “Як думаєте, чи надовго світ потрапив у залежність від коронавірусної інфекції?”
Вікторія, вихователька:
-Це затягнеться ще мінімум на півроку. Зараз мало хто хоче звертатися в лікарні, а статистика росте.
Федір, працюючий:
-Карантин буде тривати довго, але точно визначити важко – це залежить не від нас.
Лілія Миколаївна, пенсіонерка:
-Молодь гуртується, не зважає на карантин і ніхто не думає про наслідки. Невже не можна відсидіти вдома, поки ця інфекція бушує?
Леонід, пенсіонер:
-Карантин тривати буде до того часу, поки всі не помруть з такою владою.
Марія, пенсіонерка:
-Не знаю, але дуже хочеться пришвидшити кінець цієї пандемії. Так набридли ці маски, в транспорт зайти неможливо, хочеться вже спокійного життя.
Автор Максим ЗОТОВ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook