В Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом зайняті на 68,4%. Всього використовується вже 33 919 ліжок. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.
Найгірша ситуація із завантаженістю лікарень в Донецькій і Луганській областях – тут ліжка заповнені на 100%. Понад 80% завантаженість спостерігається в Одеській (96,6%), Сумській (88,7%) та Вінницькій (80,2%) областях.
Менш як 50% лікарняних ліжок зайняті лише у двох областях – Кіровоградській (49,2%) та Житомирській (49,8%).
При цьому в Україні немає жодного регіону, готового до ослаблення карантину. У всіх регіонах перевищено показник захворюваності коронавірусом. У середньому по країні цей показник становить 195,7 при нормі 40. Найгірша ситуація в Сумській області (342,9). У Києві він складає 209,7.
Також у МОЗ пояснили, коли будуть розгортати госпіталі для пацієнтів з коронавірусом. Розгортати тимчасові госпіталі для пацієнтів з коронавірусом поза медустанов в Україні планують при кількості в 11−15 тисяч нових випадків щодня, або при різкому стрибку хвороби в певному місті чи регіоні. Про це в коментарі “Українській правді” заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Ляшко зазначив, що запас ліжок в системі охорони здоров’я ще є, і пояснив алгоритм запуску тимчасових госпіталів.
“Ми зобов’язали обласні державні адміністрації визначити лікарні, які до кінця цього тижня будуть повністю перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою. Це означає, що в ці лікарні не будуть госпіталізуватись хворі з іншими хворобами, і з’являється чіткий маршрут для пацієнтів в яких окрім COVID-19 є й інші медичні проблеми (травма, гостра хірургічна патологія, тощо). Коли всі ці ліжка заповняться більше ніж на 75% з урахуванням, що перепрофільовано як мінімум 30% всього ліжкового фонду на адміністративній території, тоді необхідно запускати процес розгортання тимчасових ковідних шпиталів”, – сказав він.
За його словами, тимчасові госпіталі будуть облаштовувати у виставкових центрах, спортивних спорудах, готелях або санаторіях.
“Наразі в нас є розрахунки щодо критичного навантаження в регіонах, тому питання додаткового розгортання ліжок пропрацьовується безпосередньо з регіонами. З точки зору доцільності, у зв’язку зі складністю організації виправданим є відкриття подібних шпиталів для достатньо великої кількості осіб — від 500 ліжко-місць”, – додав Ляшко.
Нагадаємо, у Вінниці хворіє на COVID 1342 вінничан.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook