Станом на 19 серпня у Вінницькій області найскрутніша ситуація із завантаженістю ліжками для коронавірусних хворих – відсоток таких найбільший в Україні. Про це свідчить зведена таблиця показників для послаблення протиепідемічних заходів, яку регулярно публікує на офіційному сайті Міністерство охорони здоров’я України.
У відповідності до оприлюдненої МОЗ інформації, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі Вінницької області – 88,3%. Для порівняння, у Волинській області – 80,1%, Івано-Франківській – 75,5%, Чернівецька – 65%.
При цьому ще кілька днів тому ситуація в області, за даними того ж МОЗ, була зовсім не такою критичною. Наприклад, ще 16 серпня завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі Вінницької області була на рівні 32,1%. Приблизно такі ж дані оприлюднює й Департамент охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.
Інформація на сайті МОЗ правильна, і тут враховуються не тільки підтверджений COVID, а й підозра.
“На сайті МОЗ зараз, у відповідності до нового рішення Державного штабу ТЕБ та НС, показують середню завантаженість ліжок, яка враховує і хворих, і пацієнтів з підозрою на COVID-19. За нашою інформацією, станом на 18 серпня, відсоток завантажених ліжок в лікарнях першої хвилі області – 36,3. Це, так звані, чисті ковідні ліжка, де лежать пацієнти з підтвердженим діагнозом, які пройшли ПЛР-діагностику, – говорить начальниця управління департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Ольга Задорожна.
За її словами, з підозрою пацієнт може знаходитись в лікарні без підтвердженого діагнозу до трьох діб.
“Оскільки саме ПЛР-дослідження досить довготривале, тому якщо сплюсувати ліжка з підозрами і з підтвердженим COVID-19, отримаємо 88,3% перевищення в середньому по області”, – додає Ольга Задорожна.
За її словами, такий високий відсоток завантаженості ліжок, не вплине на те, що область повністю потрапить в “червону зону”.
“Зараз умови введення адаптивного карантину змінені. Відповідно постави 641 і 712 карантин вводиться на окремо взятих адміністративних одиницях. Це в межах районів або міст обласного значення. Якщо в місті або в районі є лікарня і там перевищення 50% тримається протягом семи діб підряд, це фіксується моніторингом на рівні Міністерства охорони здоров’я і державна комісія ТЕБ та НС своїм рішенням вводить на території цього регіону карантин, він потрапляє в “червону зону”. Так, зокрема, було з Луцьком і Тернополем”, – говорить Ольга Задорожна.
Нагадаємо, вінницькі опорні лікарні завантажені хворими на COVID-19 на 36%.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook